Šiuo metu, G. Nausėdos teigimu, MTEP skiriama maždaug 0,9 proc. BVP.
„Lankydamas lyderiaujančius Lietuvos mokslo centrus dar kartą įsitikinau Lietuvos mokslo potencialu, mūsų šalies mokslininkų pajėgumais ir pasaulinio lygmens jų pasiekimais. Matau, kiek daug mūsų mokslininkai padarė ir kokiais dideliais žingsniais jie juda į priekį“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas šalies vadovas.
„Tačiau svarbu, kad pasiekus šį lygį būtina tapti įdomiems ir komerciškai. Mes turime prielaidas, kurios leistų mums atsispirti ir augti. Tam būtinas valstybės dėmesys mokslui. Mokslo komercializacija – pagrindas keisti ekonomikos modelį į žiniomis paremtą žalią ir inovatyvią Lietuvą“, – teigė jis.
Taip G.Nausėda kalbėjo trečiadienį po apsilankymo Valstybiniame mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centruose.
Matau, kiek daug mūsų mokslininkai padarė ir kokiais dideliais žingsniais jie juda į priekį.
Prezidentūros teigimu, vizito metu daug laiko skirta mokslo ir verslo bendradarbiavimo temai.
Kaip teigiama pranešime, verslo, industrijos užsakymai formuoja nemažą dalį šių centrų metinių pajamų. Tai prisideda ir prie Lietuvos vardo žinomumo augimo pasaulyje, ir šalies, kaip inovacijų lyderės, įvaizdžio stiprinimo.
„Per pastarąjį dešimtmetį svariai pajudėta į priekį mokslo tyrimų ir mokslo bendradarbiavimo su verslu srityse – skaičiuojama, kad investuotas vienas euras grąžina 2,8 euro. Centrai tampa lyderiaujančiais savo srityje, pajamos iš verslo užsakymų siekia iki 40 proc. centrų biudžeto. Taip pat atsirado palankios sąlygos laimėti tarptautinių įmonių užsakymus, laimėta pirmoji Europos mokslinių tyrimų tarybos stipendija“, – rašoma pranešime.
Prezidentūros teigimu, Europos Komisija pažymi, kad investicijos į MTEP padėtų didinti konkurencingumą, inovacijas ir šalies pajėgumą naudoti technologijas, taip pat skatintų pereiti prie labiau žiniomis grindžiamos, didesnės pridėtinės vertės ekonomikos.
Pasak G.Nausėdos, labai svarbu Lietuvoje sudaryti sąlygas gabiausiems jauniesiems mokslininkams vykdyti tyrimus, suteikiant palankias doktorantūros ir mokslinių tyrimų finansavimo sąlygas, skatinti Lietuvos tyrėjus ir institucijas aktyviau dalyvauti tarptautiniuose mokslo ir verslo projektuose.