„Rentoms neišrinktiems Seimo nariams nepritariu, ir jeigu toks įstatymo projektas ateitų į Prezidentūrą, jis būtų vetuotas“, – žurnalistams antradienį sakė G.Nausėda.
Gedimino Kirkilo vadovaujami „socialdarbiečiai“ praeitą savaitę pranešė, kad su kitomis frakcijomis tarsis dėl galimybės įteisinti rentas.
Antradienį G.Kirkilas sakė, kad paaiškins prezidentui, dėl ko LSDDP tą daro.
„Europos Parlamentas, kaip žinote, taip pat turi rentas. Ir labai dideles. Tik dėl to ten toks veržimasis į tą Europos Parlamentą. Ne tik Europos Parlamentas, bet ir daugelis Europos Sąjungos valstybių“, – kodėl norėtų tai įteisinti Lietuvoje, žurnalistams aiškino G.Kirkilas.
Jo teigimu, registruoti šio projekto nereikia, nes jam po svarstymo pritarta dar 2007 metais – liko jį tik priimti.
„Socialdarbiečių“ lyderis sakė, kad antradienį įvykusiame susitikime su G.Nausėda šis klausimas nebuvo aptartas.
„Jeigu bus tam klausimui dauguma, tai priimsim, – paklaustas, ar verta siūlyti įstatymo projektą, kuri prezidentas nusiteikęs vetuoti, sakė G.Kirkilas. – Prezidentas, matyt, spręs iš to, kiek už jį balsavo. Aš taip galvoju (...) Mes priimsime įstatymą, prezidentas spręs. Visaip būna. Būna ir kad vetuojami įstatymai, būna, kad ir veto atmetama. Bet šiuo atveju, aš manau, kad susitarsime.“
Naujienų portalas delfi.lt skelbė, kad svarstoma vieną kadenciją dirbusiam Seimo nariui mokėti 30 procentų atlyginimo siekiančią rentą, dvi Seimo kadencijas – 40 proc., o tris ir daugiau – 50 proc.
Panaši iniciatyva svarstyta ir 2007 metais, bet kilus kritikos bangai Seimo nariai rentų neįteisino.