„Įstatymai numato, kad pasibaigus Valstybės kontrolės vadovo kadencijai jis turi būti atleistas. O priėmus galutinį sprendimą dėl jo atleidimo, Seimas svarstys Prezidento pasiūlytą kandidatą į VK vadovus. Prezidento nuomone, vadovų atleidimai ir priėmimai turėtų vykti laikantis įstatymuose numatytų terminų“, – G.Nausėdos poziciją trečiadienį 15min perdavė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.
Seimas antradienį balsavo prieš valstybės kontrolieriaus A.Dulkio atleidimą iš pareigų, nors prezidentas Gitanas Nausėda nusprendė neteikti jo antrajai kadencijai.
Balsavimas buvo surengtas po to, kai prezidento G.Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta pateikė siūlymą atleisti A.Dulkį iš pareigų pasibaigus kadencijai ir vietoje jo valstybės kontrolieriumi skirti pavaduotoją Mindaugą Macijauską.
Už atleidimą po pirmojo etapo – pateikimo – balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo 25, susilaikė 28 parlamentarai. Prezidento teikimui pritarė valdantieji, prieš buvo opozicija.
Opozicijos atstovai Seimo salėje kėlė klausimus, ar sprendimas neteikti A.Dulkio antrajai kadencijai nėra susijęs su audito kritika Vyriausybei.
Anot konservatoriaus Mykolo Majausko, daliai opozicijos „susidaro įspūdis, kad A.Dulkys Vyriausybę, kaip seną kilimą nuoširdžiai ir intensyviai dulkino, ir dabar imamasi priemonių tokį pakankamai principingą vadovą pakeisti nauju“.
Prezidento patarėjas teigia, kad šalies vadovas pripažįsta A.Dulkio nuopelnus, tačiau mano, kad M.Macijauskas buvo dar geresnis kandidatas.
„Buvo renkamasi iš gerų kandidatų ir buvo, prezidento nuomone, pasirinktas geresnis. Prezidentas tikisi tam tikros rotacijos ir pokyčio, dar labiau gerinant rekomendacijų kokybę, dar labiau siekiant, kad tos rekomendacijos būtų įgyvendinamos praktiškai“, – Seimo salėje sakė S.Krėpšta.
Valstybės kontrolierių prezidento teikimu Seimas skiria penkerių metų kadencijai.
A.Dulkio kadencija baigsis balandžio 14 dieną.