„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 06 15 /14:48

G.Nausėda siūlo prokurorams algas didinti nuo šių metų spalio

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo prokurorams darbo užmokestį didinti ne nuo kitų metų sausio, o nuo šių metų spalio.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Valstybės vadovas registravo atitinkamas įstatymo pataisas.

Pagal projektą, 1785,4 euro bazinis dydis prokurorų darbo užmokesčiui apskaičiuoti turėtų būti naudojamas nuo spalio 1 dienos.

Pataisomis numatyta, kad generalinio prokuroro darbo užmokestis būtų beveik 8,4 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių (dabar pareiginė alga be priedų yra 4,3 tūkst. eurų), Generalinės prokuratūros prokuroro – 6248 (dabar 3,3 tūkst.), apygardos prokuratūros prokuroro – 5534 (dabar 3 tūkst.), apylinkės prokuratūros prokuroro – 5177 eurų (dabar 2,6 tūkst.).

Taip pat numatyta, kad būtų galima mokėti priemokas iki 30 proc. pareiginės algos.

Prezidento teigimu, prokurorų darbo užmokestis negali ženkliai skirtis nuo teisėjų, o šiems atlyginimus Seimas nutarė didinti nuo liepos.

Seimas gegužės pabaigoje patvirtino valstybės tarnybos reformą ir numatė, kad nuo šių metų liepos 1-osios darbo užmokestis didinamas merams, Konstitucinio Teismo, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams, žvalgybos pareigūnams ir Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams. Tuo metu prokurorai pateko į antrąjį algų kėlimo etapą – nuo kitų metų sausio.

627 prokurorų etatams padidinti algas papildomai reikia beveik 16 mln. eurų metams.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė yra sakiusi, kad jei įsigalios šie pakeitimai, nemaža dalis prokurorų paliks tarnybą dėl mažo darbo užmokesčio.

Prezidentūros skaičiavimu, 627 prokurorų etatams padidinti algas papildomai reikia beveik 16 mln. eurų metams.

Projekto aiškinamajame rašte nurodoma, kad 2019–2023 metais tarnybą prokuratūroje paliko 84 prokurorai, iš jų 40 tai padarė savo iniciatyva.

„Mažėja asmenų, pageidaujančių laikyti pretendentų į prokurorus egzaminą, skaičius – egzaminas paprastai organizuojamas, kai susirenka pageidaujančių jį laikyti 15 asmenų grupė, todėl 2021 metais įvyko tik vienas egzaminas, jį laikė vos 12 asmenų, o 2022 metais egzaminas neįvyko, nes jį laikyti pageidavo tik aštuoni asmenys“, – rašoma aiškinamajame rašte.

Taip pat atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu itin mažas vadovaujančios grandies prokurorų ir eilinių prokurorų atlyginimų skirtumas. Dėl šios priežasties atrankose į vadovų pareigas trūksta potencialių pretendentų, jose dalyvauja du ar trys, dažnai – tik vienas pretendentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs