2019 08 15

G.Nausėda sulaukė Vokietijos vadovų patikinimų, kad sankcijos Rusijai tęsis

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako iš Vokietijos vadovų išgirdęs patikinimą, kad sankcijos Rusijai tęsis, kol Maskva nenutrauks agresyvių veiksmų Ukrainoje.
Gitanas Nausėda ir Angela Merkel
Gitanas Nausėda ir Angela Merkel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Baigęs dviejų dienų vizitą Berlyne, Lietuvos vadovas sakė, kad Vokietija siekia nedidinti įtampos su Rusija, tačiau atidžiai stebi situaciją Ukrainos rytuose.

„Vokietijos dėmesys Rusijos veiksmams Ukrainoje tikrai nėra sumažėjęs. Situacija yra stebima, stengiamasi į ją žiūrėti blaiviai ir racionaliai ir neaštrinti kampų“, – žurnalistams Vilniaus oro uoste ketvirtadienio popietę sakė G.Nausėda.

„Bet tai nereiškia, kad Vokietija neberemia sankcijų politikos ar atsisako ankstesnės pozicijos sankcijas padaryti priklausomomis nuo Minsko susitarimų ir eskalacijos sumažinimo“, – kalbėjo prezidentas.

„Jeigu ten bus pasiektas proveržis, tuomet galima kalbėti apie sankcijų nutraukimą, bet jokiu būdu ne vienašališkai imtis sankcijų nutraukimo, nors Rusija savo darbų nėra atlikusi“, – tvirtino jis.

G. Nausėda taip pat sakė sulaukęs Vokietijos kanclerės Angelos Merkel patikinimo, kad Rusijos eksporto dujotiekis „Nord Stream 2“ negali pakenkti Ukrainos interesams dėl dujų tranzito.

Prezidentas sakė pabrėžęs, kad Lietuva ir toliau kritiškai vertina šį projektą, kuriuo numatoma didinti rusiškų dujų Vokietijai tiekimą apeinant Ukrainą, Lenkiją ir Baltijos šalis.

„Kai kanclerė užsiminė apie „Nord Stream 2“, aš pasakiau: gerbiama ponia kanclere, Lietuvos pozicijoje niekas nepasikeitė. Ji nusišypsojo ir sako: aš nelabai ir tikėjausi“, – sakė G.Nausėda.

Per dviejų dienų vizitą Lietuvos prezidentas susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu.

ES sankcijas Rusijai įvedė 2014 metais, reaguodama į Krymo aneksiją, paramą separatistams Ukrainos rytuose ir olandų keleivius skraidinusio Malaizijos keleivinio orlaivio numušimą.

ES ekonominės sankcijos yra nutaikytos į Rusijos energetikos, gynybos ir finansų sektorius, jos kasmet pratęsiamos. ES taip pat draudžia vystyti verslą su Krymu.

ES teigia, kad sankcijos gali būti panaikintos tik kai Maskva pilnai įgyvendins vadinamąjį Minsko susitarimą, kuris be kita ko numato ugnies nutraukimą, sienos kontrolės perdavimą ukrainiečiams ir specialų statusą Donbaso regionui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų