Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 11 13

G.Paluckas: socialdemokratai gali atsisakyti Seimo vicepirmininko, jei nebus palaikymo

Socialdemokratai gali atsisakyti pretenduoti į Seimo vicepirmininko poziciją, jei matys, kad nėra palaikymo, sako į šias pareigas frakcijos siūlomas partijos lyderis Gintautas Paluckas.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Šitas klausimas (vicepirmininko) bus sprendžiamas antradienį. Iki antradienio einam, o jei matysime, kad nėra Seimo bendro sutarimo, spręsime, ką daryti“, – BNS sakė G.Paluckas.

„Seimo pirmininko pavaduotojas yra valdybos narys Seimo darbo organizavimui, ir jei reikia kautis pozicija prieš opoziciją, tada nėra prasmės galbūt to daryti. Iki antradienio mes turim savo pasiūlymą. (...) Jei nematysiu plataus sutarimo ir nebus užtikrinimo, aš išvis ten nedalyvausiu ir nekandidatuosiu“, – kalbėjo G.Paluckas.

Anot G.Palucko, tuo atveju, jei jo kandidatūra neturės palaikymo, frakcija spręs, ką daryti, „ar teikti kitą kandidatą, arba iš viso neteikti, jei matysime, kad su opozicija elgiamasi netinkamai“.

Centro dešinės į Seimo pirmininkes teikiama Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen kol kas neatskleidžia, ką siūlys į savo pavaduotojus nuo opozicijos.

Šias kandidatūras pasiūlo opozicinės frakcijos, tačiau oficialiai teikia parlamento vadovas.

„Pagal Seimo statutą po rinkimų, tuo atveju, kai Seimo pirmininkas yra išrenkamas, turi eiti Seimo pirmininkas ar pirmininkė kalbėtis su visomis frakcijomis, tai jei turėsiu kolegų palaikymą, tą ir darysiu“, – žurnalistams prieš posėdį sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į opozicijos vicepirmininkus siūlo Aušrinės Norkienės kandidatūrą.

Jų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad frakcija paremtų V.Čmilytę-Nielsen, jei sulauktų paramos savo partijos keliamai kandidatūrai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

Kandidatus į vicepirmininkus, pasitaręs su frakcijomis, Seimo pirmininkas siūlo taip, kad jo pavaduotojais būtų ne mažiau kaip du Seimo opozicijos atstovai. Seimo pirmininko pavaduotojai renkami slaptu balsavimu.

Po Seimo rinkimų centro dešinės valdančiąją koaliciją sudarė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija, naujajame parlamente jos turės ne mažiau kaip 74 vietas iš 141.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?