„Mes, aš atvirai pasakysiu, skeptiškai žiūrime į visą šitą komisijų formavimo vajų, nes jos tampa instrumentu aiškintis tarpusavio santykius, paprastai pono Karbauskio ir pono Landsbergio. Tuos klausimus mes sprendžiame nuosekliai, naudodamiesi tais instrumentais, kurie yra prieinami, tai yra, kviečiamės žemės ūkio ministrą, kreipiamės raštu į įvairias institucijas, gauname atsakymus ir ruošiame savo pasiūlymus, kaip reikėtų išspręsti [šį klausimą]“, – penktadienį Žinių radijui teigė G.Paluckas.
„Papolitikuoti tose komisijose ir prigeneruoti skambių antraščių gali būti tikslas, bet tikrai ne socialdemokratų tikslas“, – pridūrė jis.
Seimo socialdemokratai žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo klausimus su žemės ūkio ministru Broniumi Markausku aptarė vasario 15-ąją. Tačiau šią sritį reglamentuojančių įstatymo pakeitimų nėra registravę nuo Seimo kadencijos pradžios.
Pirmadienį 38 Seimo konservatorių liberalų ir „tvarkiečių“ frakcijų nariai registravo nutarimo projektą dėl Seimo parlamentinio tyrimo, kuriuo būtų aiškinamasi, kurie fiziniai ir juridiniai asmenys Lietuvoje valdo daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės, nustatoma, kiek žemės yra įsigijusios žemės ūkio, jo technikos ar trąšų prekybos įmonės.
Taip pat būtų bandoma nustatyti, kaip žmonės ir įmonės apeina 500 hektarų ribojimą dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijmo ir ar dabartinis teisinis reguliavimas yra pakankamas šiam ribojimui įgyvendinti.
Be to, komisija analizuotų, kaip plačiai paplitęs vekselių naudojimas žemės ūkyje ir kiek žmonių dėl to prarado savo žemę.
Nutarimo projekto nepasirašė nė vienas „valstietis“, nors šios frakcijos nariai, pavyzdžiui, Povilas Urbšys ar šiuo metu atostogaujantis premjeras Saulius Skvernelis, palaikymą panašiems tyrimams yra išreiškę anksčiau.
Opozicijos noras tirti šalies žemės ūkio sektorių kilo 15min pranešus apie tai, kad valdančiųjų „valstiečių“ lyderiui R.Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojasi politikui artimų asmenų valdoma žeme ir galimai apeina įstatymo nustatytą ribą vienam asmeniui valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės. R.Karbauskio teigimu, sandoriai su giminaičiais buvo teisėti, įstatymų nepažeidžiantys ir neapeinantys.