„Į klausimus reaguoju labai ramiai, tų klausimų susilaukiu iš daugelio žmonių, manau, natūralu, kad atkreipiame prezidento dėmesį, nes esame išskirtinė ministerija ta prasme, kad keliamės į Kauną“, – BNS pirmadienį sakė G.Surplys.
„Tikrai papasakosiu ir apie mūsų padalinio Kaune veiklą ir apie bendrą statistiką, kiek vyksta ta ministerijos darbuotojų kaita, mano žiniomis, ji pakankamai normali, mes niekuo neišsišokame iš kitų ministerijų pagal tai“, – pridūrė jis.
Jis teigė pristatysiantis prezidentui ir Baltąją knygą, kurioje numatyta žemės ūkio ir kaimo plėtros strategija iki 2030 metų.
Ministras sakė pažįstantis G.Nausėdą „kaip labai malonų, šiltą, konstruktyvų žmogų“.
„Mielai atsakysiu į visus klausimus, mielai padiskutuosiu, paaiškinsiu, jeigu prezidentas turės kažkokių pasiūlymų, konstruktyvios kritikos, mielai atsižvelgsiu ir turint omenyje jo ilgametę patirtį, gal jis pateiks ir gerų įžvalgų, kurios padės ministerijos veiklą daryti dar efektyvesnę“, – sakė G.Surplys.
Ministras pripažino padarius klaidų dėl ministerijos perkėlimo į Kauną projekto bei dėl žemdirbių bendruomenės santykių.
„Žinoma, tų klaidų būna, turbūt kas nedirba, tas neklysta. Kauno projektas tikrai yra sunkus, čia galbūt galima kalbėti apie tai, kad kažką reikėjo daryti kitaip. Daugelis žmonių, ir ūkininkų, ir Seimo narių sakė, kad reikėjo tą projektą padaryti per 3-4 mėnesius, žaibo perkėlimą, bet aš laikausi humanistinio požiūrio, kad darbuotojams tai yra didžiulis iššūkis ir reikia daryti viską nuosekliai“, – sakė G.Surplys.
„Nežinau, kiek tai klaida, bet man asmeniškai liūdna, kad pernai nepavyko sutaikyti žemdirbių bendruomenės ir turime dvi paraleliai veikiančias savivaldas – Žemės ūkio rūmų forma ir Žemės ūkio tarybos forma“, – pridūrė jis.
Ministras pripažino padaręs klaidų dėl ministerijos perkėlimo į Kauną projekto bei dėl žemdirbių bendruomenės santykių.
G.Nausėda pirmadienį pakartojo, kad „daugiau klausimų nei įprasta“ turėtų socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui bei G.Surpliui. Anksčiau jis yra teigęs, kad tai būtų klausimai, susiję pirmiausia su tuo, „ko jie dar nepadarė, kur yra didelės problemos ir kaip jie tas problemas ketina spręsti artimiausioje ateityje“.
Sprendimai dėl ministrų keitimo, pasak G.Nausėdos, bus priimti pasitarus su valdančiąja dauguma, o naujieji ministrai turėtų būti paskirti su labai konkrečiomis užduotimis.