„Lūkesčiai geri, kaip buvo ir vakar, ir paskutinius kelis mėnesius. Jaučiam žmonių pasitikėjimą, jaučiam permainų norą. Aš manau, kad tai ir yra pagrindinis dalykas“, – sekmadienio rytą kalbėjo G.Landsbergis.
Prognozuoti, kiek rinkėjų ateis į rinkimus, politikas vengė, nors ir neslėpė nudžiugęs, kad išankstiniuose rinkimuose žmonės buvo tikrai aktyvūs.
Paklaustas, kada jau prasidės derybos dėl būsimosios koalicijos, G.Landsbergis siūlė palaukti rinkimų rezultatų, neįvardijo jis ir galimų partnerių: „Aš, tiesą sakant esu pasirinkęs tokį kelią nesakyti „ne“, bet tie, kurie perka balsus, kurie yra nesąžiningi, negarbingi, man yra nepriimtini.“
Pasak G.Landsbergio, jis pats taip anksti atėjo balsuoti, nes po balsavimo kartu su šeima eis pusryčiauti.
TS-LKD lyderis teigė, kad jo partija tikisi iškovoti 40-45 mandatų.
Prieš rinkimus būtent TS-LKD, pastaruosius ketverius metus buvusi opozicijoje, demonstravo didžiausią entuziazmą.
Pastarųjų kelių priešrinkiminių mėnesių sociologinės apklausos palankiausios buvo trims partijoms: socialdemokratams, Valstiečių ir žaliųjų sąjungai ir TS-LKD. 5 proc. slenkstį, sociologų vertinimu, gali peržengti ir „darbiečiai“, „tvarkiečiai“, liberalai, koalicinį 7 proc. barjerą gali įveikti Kristupo Krivicko bei Naglio Puteikio darinys. Sociologai prognozuoja, kad, nors apklausos nėra palankios, 5 proc. barjerą gali įveikti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga, įprastai prieš rinkimus sutelkianti tautinių mažumų elektoratą.
Seimo rinkimuose iš viso varžosi 14 politinių jėgų. Dvylika partijų savarankiškai dalyvauja rinkimuose, o keturios yra sudariusios dvi koalicijas.
Tam, kad patektų į Seimą, partija turi surinkti ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų, koalicijai slenkstis yra aukštesnis – 7 procentai.