„Mes esam atviri deryboms ir įvairiems galimiems bendradarbiavimo būdams. Į valdžią nesiveržiame, postų neprašome, nieko. Svarbiausia, kad pokyčiai Lietuvoje vyktų, ir mes esame pasirengę juos paremti“, – sakė jis.
G.Landsbergis tikina, kad kol kas pokalbiai dėl palaikymo Vyriausybei nevyko, nors neatmetė, kad paskutiniąsias savaites jos darbas išties tapo panašus į mažumos Vyriausybės.
Pasak jo, konservatoriai dar prieš 2–3 savaites pasakė, kad rems urėdijų, aukštojo mokslo ir kitas reformas, jei jos bus derinamos ir su jais.
„Galima pripažinti, kad tas procesas, apie kurį kalba premjeras šiandien, vyko ne vieną dieną“, – sakė G.Landsbergis.
Tačiau jis tikino, kad konservatoriai už paramą nieko neprašo. Nei tapti koalicijos partneriais, nei postų, nes didžiausią rinkėjų pasitikėjimą gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir tai jos teisė yra rinktis, su kuo dirbti ir dalytis atsakomybe.
„Mes turime programoje nusimatę kai kuriuos dalykus. Jeigu tokie panašūs dalykai ateina į Seimą, na, tai būtų populizmas nepalaikyti jų“, – kalbėjo G.Landsbergis, drąsindamas premjerą Saulių Skvernelį nebijoti teikti įstatymų projektus Seimui ir žadėdamas, kad balsų jiems bus surinkta.
Iškart po rinkimų konservatoriai net nepradėjo derybų dėl koalicijos su „valstiečiais“, nes pastarieji nevykdė jų iškeltų sąlygų tuo pačiu metu nesiderėti su socialdemokratais, pasitikrinti patikimumą Valstybės saugumo departamente ir būtinai kviesti prie derybų stalo ir Liberalų sąjūdį.
Klausiamas, ar šios sąlygos liktų, jei derybos būtų vėl pradėtos dabar, G.Landsbergis sakė nenorintis spekuliuoti.
„Kol kas jokios kalbos apie naują koaliciją nevyksta, mes nesame išgirdę jokių kvietimų nei jungtis, nei, tiesą sakant, net kvietimo palaikyti darbus, tiesiog darome tai savo iniciatyva“, – sakė jis.
Tiesa, G.Landsbergis abejojo, ar pajėgtų dirbti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku Ramūnu Karbauskiu. Klausiamas, ar R.Karbauskis atrodo patikimas partneris, konservatorius pripažino, kad tai – sunkus klausimas.