Remiantis užsienio statistika, mūsų šalyje iš 10 tūkst. šaukiamojo amžiaus jaunuolių vos 2 galėtų turėti naktinį šlapinimąsi.
„Svarbu, jog įvardijus skundą šaukimo metu, vaikinas būtų tinkamai ištirtas, nes nors ir nedidelis procentas suaugusių vyrų kenčia nuo naktinės enurezės, tačiau visgi kenčia ir tai reikia diagnozuoti bei gydyti“, - sako „Inkocentras“ vadovė Jurga Misevičienė.
Naktinis šlapimo nelaikymas (dar vadinamas naktine enureze) – tai būklė, pasireiškianti dar vaikystėje. Naktinio šlapinimosi diagnozė įrašoma į ligos istoriją, jeigu vaikas virš 5 metų amžiaus naktį vis dar šlapinasi į lovą.
Dėl naktinio šlapimo nelaikymo pusei metų atidedamas šaukimo į armiją terminas daugeliui vaikinų atrodo kaip išsigelbėjimas nuo prievolės, nuo atsakomybės.
„Ši situacija atskleidė keistą visuomenės paradoksą: mums taip ilgai reikėjo dirbti, kad visuomenė ramiai reaguotų į šlapimo nelaikymą kaip į eilinę ligą, kad nebijotų apie ją kalbėti, kad ieškotų sprendimų. O čia sveiki vyrai prisidengę šlapimo nelaikymu, bando išvengti jiems priklausančios pareigos. Tai piktina. Daugybė žmonių turi šlapimo nelaikymą ir jiems gėda apie tai sakyti net savo gydytojui, slepiama nuo artimų. Labai apmaudu, kad kai norima kažko išvengti, imama manipuliuoti net šlapimo nelaikymu“, - teigia J. Misevičienė.