2015 10 14

Galimybe valdyti nacionalinį stadioną domisi 9 investuotojai

Būsimo nacionalinio stadiono operatorių tikimasi atrinkti iki kitų metų vasario, galimybe projektuoti, statyti bei valdyti daugiafunkcinį sporto, laisvalaikio ir kultūros kompleksą domisi devyni investuotojai. Visi jie yra užsienio kapitalo įmonės, bendradarbiaujančios su Lietuvos verslininkais, BNS patvirtino premjero patarėja Jūratė Juozaitienė.
Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio
Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Galiu pasakyti, kad yra anglai, prancūzai, vokiečiai, lenkai – tikrai rimtos kompanijos, su rimta patirtimi ir operavimo, ir projektavimo“, – sakė ji.

Pasak jos, šiuo metu sutarta, kokias įstaigas būsimame komplekse siūlys įkurdinti Vyriausybė, kokias – savivaldybė, tuomet ketinama pataisyti investicinį projektą ir spalio pabaigoje pristatyti galutines sąlygas investuotojams.

„Iš Vyriausybės pusės buvo atsisakyta koncertų-repeticijų salės, nes ta pačia sale galės naudotis ir „Trimitas“, ir ansamblis „Lietuva“, savivaldybės plotai, kuriais galės naudotis jaunimas instaliacijoms, repeticijoms, moderniam šokiui, jie lieka. Tik Vyriausybei tokių didelių plotų nebereikia, bet jie galės būti panaudoti investuotojų reikmėms“, – kalbėjo premjero patarėja.

Anot jos, kalbant su potencialiais investuotojais bus deramasi ir dėl jų pačių investicijų stadiono statyboms. Tiek objekto projektavimo, tiek statybų konkursus, planuojama, organizuos jau parinktas operatorius.

J.Juozaitienė taip pat sakė, kad pakoregavus projektą, „truputėlį lėšų susitaupys“, tačiau galimos preliminarios sumos neįvardijo.

„Norėtumėme iki kitų metų vasario baigti procedūras, nes geriausias laikas būtų projektavimui, kad jau vasarą būtų galima pradėti statybas“, – sakė J.Juozaitienė.

Naujausius planus, kokios įstaigos turėtų būti pastate, trečiadienį Vilniaus tarybai pristato savivaldybės administracijos atstovai.

Vilniaus taryba anksčiau yra apsisprendusi, kad projektas bus įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu. Be kita ko numatyta, kad privatus investuotojas galės vykdyti daugiafunkcinio centro infrastruktūros, darželio bei jam reikalingų statinių, bibliotekos, bei minėto inkubatoriaus projektavimą ir statybas, taip pat eksploatuoti ir prižiūrėti šiuos objektus.

Taip pat numatyta, kad komplekse atsiras gimnastikai, boksui, imtynėms ar kitoms sporto šakoms skirtos patalpos, kelios futbolo aikštės, viena lengvosios atletikos aikštė, keturios sporto salės (trys skirtos krepšiniui ir viena – rankiniui), administracinės patalpos ir jaunimo nakvynės namai. Politikai pritarė, kad privačiam investuotojui būtų suteikta teisė ne tik projektuoti, statyti ir prižiūrėti pastaruosius objektus, tačiau ir valdyti juos bei naudoti komercinei veiklai.

PPP sutartis tarp savivaldybės, valstybės ir privataus investuotojo būtų sudaroma 25 metams – iš jų trejus metus vyks komplekso statyba, 22 metus privatus investuotojas turės jį prižiūrėti ir po to perduoti Vilniaus savivaldybei.

Anksčiau skelbta, kad daugiafunkcinis kompleksas su stadionu, aikštynais, koncertų salėmis ir kitomis įstaigomis galėtų kainuoti 95-100 mln. eurų. Vyriausybės manymu, ES lėšomis būtų galima finansuoti iki 75 proc. projekto vertės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų