„Garliavoje jau kurį laiką nėra jokios pilnavertės poilsio zonos, kurioje būtų galima leisti laiką karštomis vasaros dienomis. Kažkada gyventojai keliaudavo maudytis į vieną ar kitą karjerą, bet jie buvo privatizuoti ir tokios galimybės ten nebėra. Užtvenkus per Garliavą tekantį Maišio upelį buvo suformuoti trys tvenkiniai. Vienas iš jų, t.y. paskutinis, puikiai tiktų rekreacijai. Čia būtų galima įrengti ne tik paplūdimį, bet ir žaidimų aikštelę vaikams“, – išplatintame pranešime spaudai teigė Lietuvos žaliųjų partijos vicepirmininkas Remigijus Lapinskas.
Ištirtas vanduo
Vanduo švariausias trečiajame tvenkinyje, todėl būtent čia ir siūloma įrengti maudyklą.
Žaliesiems iniciavus ir VDU Žemės ūkio akademijai ištyrus minėto telkinio vandenį paaiškėjo, kad mikrobiologiniai rodikliai jame atitinka normas, tad maudytis jame yra saugu.
Vis dėlto, pastebėta, kad bendrojo azoto ir biocheminio deguonies suvartojimo rodikliai viršija normas.
„Atlikti vandens tyrimai rodo, kad tvenkinyje vyksta eutrofikacijos procesai ir jis po truputį pelkėja, bet tvenkinį išvalius ir sutvarkius krantus būtų galima pritaikyti žmonių poreikiams ir suformuoti rekreacinę teritoriją. Tokio pobūdžio taršą galima išvalyti keliais būdais, reikėtų pasirinkti tinkamiausią, o vėliau reguliariai tikrinti vandens kokybę. Šią funkciją galėtų prisiimti Kauno rajono savivaldybė“, – teigė Lietuvos žaliųjų partijos Kauno rajono skyriaus pirmininkė Daiva Prekevičienė.
Anot jos, sutvarkius tvenkinį čia žmonės rinktųsi ne tik dėl maudynių, bet ir dėl žūklės. Vietinių gyventojų teigimu, tvenkinyje gausi žuvų populiacija.
Gyventojai pritaria
Partijos atstovai įsitikinę, kad visa tai gali būti lengvai įgyvendinama, tik tam reikia finansinių lėšų, kurias galėtų užtikrinti rajono savivaldybė kartu su privačiais investuotojais. Šis projektas galėtų tapti ir viena iš kasmet skelbiamo dalyvaujamojo biudžeto, kuris leidžia gyventojams patiems spręsti, kam skirti dalį viešųjų lėšų, iniciatyva.
Gyventojų apklausa, kurią atliko Lietuvos žaliųjų partijos Kauno rajono skyrius, atskleidė, kad daugiau nei 99 proc. atsakiusių pritaria tokios poilsio vietos atsiradimui.
Dar svarbiau – absoliuti dauguma (87 proc.) Gedimino gatvės, prie kurios ir tyvuliuoja minėtas tvenkinys, gyventojų taip pat palaiko šią idėją.