Dar prieš pasirodymą Denisu prisistatęs šokėjas puikiai bendrauja su publika, į pasirodymą įtraukė netgi kūdikius, vos pramokusius vaikščioti – mažylio sunkias pastangas eiti balsu įgarsino, lyg skristų lėktuvas.
Tada jie pradėjo šokti.
Galbūt tai buvo geriausias gatvės šokių pasirodymas Palangoje, galbūt ir ne. Tačiau abejingų neliko. Tarp penkių jaunuolių virė ir konkurencija, kuris pasirodys geriau, o taip pat ir darnus šokis kartu. Maišėsi šokių stiliai.
Publiką, žinoma, labiausiai žavėjo akrobatiški triukai, reikalavę didelių fizinių pastangų. Tokių jie tikrai galėjo prisižiūrėti – ant kojų šokėjai stovėjo panašiai tiek pat, kiek ir ant rankų, dar dalį laiko jie buvo ore.
„Kur Jūsų plojimai“, – klausia sužavėtos publikos Denisas.
„Aš neploju todėl, kad labai atidžiai žiūriu kiekvieną judesį“, – kalba šalimais stovinti mergina su drauge.
Baigus pasirodymą žmonės prieina ir dėkoja jaunuoliams už puikius šokius.
Visi iš skirtingų miestų
15min visiškai atsitiktinai atsidūrė neeilinio pasirodymo epicentre, todėl turėjome galimybę viską užfiksuoti ir gauti neišdildomų įspūdžių.
„Denis, Eglė, Edgaras, Monika, Paulius, oj, jo nepristatom, čia rimtai, nepristatom“, – prisistatė visi penki jaunuoliai, išskyrus nepristatomą.
Pasirodo, kad tai nėra kokia nors šokėjų grupė – jaunuoliai iš skirtingų kolektyvų tiesiog susirinko į Palangą pašokti.
„Mes iš skirtingų miestų esame, Klaipėdos, Vilniaus, Palangos. Atsitiktinai susirinkome šokėjai, ir atvažiavome į Palangą užsidirbti. Viskas. Esame gatvės šokių šokėjai ir tiek“, – kuklinosi Denisas.
Jis patikino, kad kiekvienas iš jų šoka skirtingus stilius.
„Šokam skirtingus stilius, tai hiphopas, popingas, breikas, house’as. Čia tiesiog susirenkame šiaip pasišokti, kadangi mus vienija gatvės stiliai, gatvės šokių kultūra. Mus jungia tik šokis, o pažįstame vienas kitą, nes važiuojame ir susitinkame čempionatuose. Šokių bendruomenė, visi Lietuvos šokėjai realiai vieni kitus pažįsta, susitinka renginiuose. Ne tik Lietuvos, viso pasaulio šokėjai tarpusavyje bendrauja, nes juos vienija kultūra“, – dėsto jaunuoliai.
Paklausti, ar niekada negalvojo apie bendrą šokių grupę, jie patikino, kad jie jau kiekvienas šoka atskirose grupėse, ir jiems tai svarbiausias dalykas gyvenime.
„Mes turime grupes, tame ir esmė. Mes nesame grupė, bet šiuo metu iš skirtingų grupių susirinkome, todėl kad čia esame. Rytoj planuojame išvažiuoti, o jei bus blogas oras, galbūt ir šiandien“, – sako Denisas.
Paklausti, kiek laiko užtrunka įgyti tokį meistriškumą, šokėjai tik kikeno.
„10 metų“, – sakė viena mergina.
„8-10 metų“, – pritarė kiti.
„Čia tas pats, kas paklaustum žmogaus, kiek reikia, kad taptum pasaulio čempionu, kad toks meistriškumas būtų. Bobby Fischeris, pavyzdžiui, 7000 valandų praleido tam, kad taptų profesionalus šachmatų žaidėjas. Tuo tarpu kitiems žmonėms reikia 12000 valandų. Tai gali būti, kad visą gyvenima mokysies, bet savo sferos nerasi, arba neturi atitinkamo mentaliteto. Kiek užtrunka meistriškumas – priklauso nuo to, kiek pats nori, kad užtruktų“, – apibendrino Denisas.
Jaunuoliai pajuokavo ir paprašė, kad 15min patalpintų „tik geriausius“ kadrus, o ne tuos, kur jie yra pavargę.
„Tai pagrindinis gyvenimo užsiėmimas, tikrai mes jį mylime iš pat širdies, ir iš visų organų ir smegenų ląstelių iki pat negaliu“, – dėstė šokėjai ir atsisveikindami jie „davė žaibą“.