„(...) Teisiškai visa tai nebuvo sutvarkyta, nes žmonės dirbo Užsienio reikalų ministerijoje. Spauda dabar rašo: „Kas įtikins direktorių, kad V.Pociūnas buvo VSD pareigūnas? „Manęs nereikia įtikinėti. Aš žinau, kad jis buvo VSD pareigūnas“, – penktadienį paskelbtame interviu savaitraščiui „Atgimimas“ sakė G.Grina.
„Jeigu pasikartotų toks įvykis, žmogus automatiškai gautų kompensaciją, niekam nekiltų klausimų. Bet atsukti atgal įstatymų mes negalime“, – teigė VSD vadovas.
Tačiau, anot jo, buvusi teisinė bazė neleidžia VSD išmokėti kompensacijos V.Pociūno našlei, nes „įvyko tam tikri įvykiai, kurių mes negalime teisiškai pagrįsti“.
„Dabar mes jau esame sutvarkę tą teisinę bazę. Jeigu pasikartotų toks įvykis, žmogus automatiškai gautų kompensaciją, niekam nekiltų klausimų. Bet atsukti atgal įstatymų mes negalime. Todėl teismas labai ilgai tęsiasi, nes niekas nenori priimti sprendimo“, – teigė VSD vadovas.
„Iš savo pusės mes tą problemą išsprendėme, bet šis sprendimas negali būti pritaikytas a.a. V.Pociūno atveju“, – pabrėžė jis.
V.Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė yra kreipusis į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kad būtų nustatyta, jog jos vyro žūtis yra įvykis, atsitikęs apdraustajam vykdant tarnybines pareigas kaip VSD pareigūnui.
Pasak L.Pociūnienės, nors žūties momentu V.Pociūnas formaliai tarnybiniais ryšiais buvo susietas su Užsienio reikalų ministerija, jis nebuvo atleistas ir iš tarnybos VSD, todėl žūties atveju jo šeimai priklauso įstatyme numatyta kompensacija. Našlė prašo iš VSD jai priteisti dešimties metų vidutinį V.Pociūno atlyginimą.
Moteris tvirtino nežinanti, kokia tai suma būtų. L.Pociūnienė žurnalistams yra sakiusi, jog pinigai jai nėra svarbūs, ji tiesiog norėtų, kad būtų sutvarkyta įstatyminė bazė dėl panašių įvykių.
Pareigūno našlei Užsienio reikalų ministerija jau yra išmokėjusi 2,5 metų paskutinio tarnybinio atlyginimo dydžio kompensaciją. Bet įstatymai esą leidžia L.Pociūnienei pasirinkti kompensaciją ir ją gavusi iš VSD, ministerijos skirtus pinigus moteris grąžintų.
VSD teisme atstovaujantys teisininkai nesutinka dėl kompensacijos išmokėjimo, nes, anot jų, V.Pociūnas žūties metu nevykdė jokių departamento įgaliojimų, buvo Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas.
V.Pociūnas žuvo 2006-ųjų rugpjūčio 23-iosios naktį, iškritęs iš devinto aukšto viešbutyje Breste. Generalinė prokuratūra dukart buvo pripažinusi, kad ši mirtis buvo nelaimingas atsitikimas, tačiau teismo nurodymu ikiteisminis tyrimas vėl atnaujintas. Dabar tarp kitų versijų tiriama ir nužudymo versija.