Antradienį Vilnių skandinusios liūtys didesnės žalos Gedimino kalnui nepadarė. Bent taip trečiadienio rytą sakė kalną stebintys specialistai.
Kultūros ministerijos teigimu, gelbėjimo darbų štabas darbus pradėjo 6.30 val., pietrytiniame šlaite juos atliko per tris valandas iki 10 val. ryto.
Paviršinių kalno nuošliaužų tikimybė minimalizuota. Kol išlieka liūčių pavojus, šlaitas ir toliau bus prižiūrimas. Sinoptikai prognozuoja, kad po savaitės panašios itin gausios liūtys vėl gali pasikartoti.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius per daug džiaugtis, kad trečiadienio rytą Gedimino kalnas išliko stabilus, neskubėjo. „Dabar yra viskas stabilu ir gerai, bet lietus, įsigėręs į gruntą, duoda savo pasekmes praėjus parai ar dviem po liūties. Iš tikrųjų Gedimino kalno situaciją reikia sekti ir ji sekama. Darbus reikia skubiai daryti, o pasekmes po šitos liūties matysime po dienos ar dviejų“, – kalbėjo R.Šimašius.
Gelbėjimo darbų komanda, kaip rašoma Kultūros ministerijos pranešime, prognozuotai liūčiai pradėjo ruoštis iš anksto: patikrino ir išvalė lietaus nuotekų sistemą, suintensyvino vizualinę šlaitų apžiūrą. Komanda kalną stebėjo ir budėjo visą naktį, buvo pasirengusi reaguoti į iškvietimą bet kuriuo paros metu.
Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 m. antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.
Liepos 1-ąją Vilnių užklupus taip pat itin stipriai liūčiai nuo Gedimino kalno pietrytinio šlaito nuslinko velėna. Avarinė būklė vėliau buvo likviduota.