2022 04 02

Gedimino kalno galimoms nuošliaužoms tvarkyti skelbiamas naujas konkursas

Lietuvos nacionalinis muziejus skelbia konkursą galimoms naujoms Gedimino kalno nuošliaužoms tvarkyti.
Gedimino kalno pietrytiniame šlaite užfiksuota nauja nuošliauža.
Gedimino kalno pietrytiniame šlaite užfiksuota nauja nuošliauža. / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip BNS sakė muziejaus direktoriaus pavaduotojas Vaidas Petrokas, konkursas galimiems skubiems darbams skelbiamas besibaigiant dabartinei trejų metų sutarčiai su bendrove „Rekreacinė statyba“ – ši bendrovė jau baigė tvarkyti vasarį, po kelerių metų pertraukos, įvykusią nuošliaužą.

Pasiūlymų laukiama iki balandžio 11 dienos.

Naujos sutarties bendra suma neturėtų viršyti 242 tūkst. eurų su mokesčiais, tačiau darbai būtų atliekami tik nuošliaužų, įtrūkimų atveju, t. y. muziejui planuojant ilgalaikį kalno tvarkymą, šių skubių darbų gali ir neprireikti.

„Kadangi esame teisminiuose ginčuose, tai gali užsitęsti, todėl padidinome sumą iki 200 tūkst. be PVM, kad jeigu vėl kas nors įvyktų, kokia nors nuošliauža, įtrūkimas, iškart rangovas turėtų greitai atvažiuoti ir sutvarkyti. Sutarties galiojimo laikotarpiu, tai yra per 36 mėnesius, jei pradėsime ilgalaikius darbus, vadinasi, tų pinigų neišnaudosime“, – kalbėjo V.Petrokas.

Anot jo, šiųmetinė nuošliauža sutvarkyta, dar vertinama, kiek tai kainuos. Sutartis su „Rekreacine statyba“ sudaryta 50 tūkst. eurų vertės darbams.

Kaip skelbta, muziejus dėl ilgalaikių Gedimino kalno tvarkybos darbų projekto buvo sudaręs sutartį su bendrove „Hidroterra“. Tačiau kilus teisiniams ginčams tarp muziejaus, valstybės institucijų ir šios įmonės, nacionalinis muziejus pernai sutartį nutraukė. Nesutariama, ar planuojamiems darbams pakanka tik tvarkybos, ar reikia ir statybos leidimų.

Ginčas persikėlė į teismą, vyksta pasirengimas procesui, muziejus paskelbė naują konkursą ilgalaikiams darbams projektuoti. Pasiūlymų taip pat laukiama iki balandžio 11 dienos, numatoma pirkimo vertė – apie 594 tūkst. eurų.

„Turės būti ištaisyti visi tie dalykai, reikės ištaisyti klaidas. Jei atsiras rangovas, darbai išskaidyti į etapus. Pietrytinis šlaitas, kuris mums aktualiausias, jam duoti keturi mėnesiai, likęs šlaitas – šeši mėnesiai“, – sakė V.Petrokas.

Jo teigimu, kol kas pasiūlymų nesulaukta, bet konkurse galės dalyvauti ir buvęs rangovas „Hidroterra“.

Šalies simboliu tapusio Gedimino kalno būkle susirūpinta po 2016 metais įvykusių kelių nuošliaužų, 2017 metų pabaigoje valstybės mastu paskelbta ekstremali situacija. Per tą laiką atlikti kalno šiaurės vakarų šlaito tvarkybos darbai, įrengta vandens drenavimo sistema, tačiau pietrytinio šlaito būklė lieka kritinė, yra naujų nuošliaužų grėsmė.

Pastarąjį nuošliauža kalne fiksuota šių metų vasarį, Lietuvos nacionalinio muziejaus atstovai tvirtina, kad kalno būklė šiuo metu stabili.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai