Prieš kelias savaites vienoje televizijos laidoje A.Sacharukas teigė, jog jis, iškėlęs į viešumą neva neteisėtų Seimo pirmininko ryšių su kriminalinėmis grupuotėmis klausimus, „ne tiesiogiai, bet per trečiuosius asmenis yra sulaukęs pačių žiauriausių grasinimų nužudyti“.
Siekdamas paneigti jam metamus kaltinimus ir jausdamas pareigą rūpintis visų Seimo narių saugumu, parlamento vadovas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimai nusikalstamos veikos, susijusios su Seimo nariui A.Sacharukui išsakytais grasinimais, teigiama pranešime spaudai.
„Vertinant A.Sacharuko išsakytus jo girdėtus gandus apie galimą pasikėsinimą į jo asmenį, nėra pakankamo pagrindo manyti, kad tokie grasinimai buvo realūs ir galėjo ar gali būti įvykdyti“, – rašoma Generalinės prokuratūros atsakyme Seimo pirmininkui.
Generalinės prokuratūros rašte taip pat pažymima, kad jai pateiktame A.Sacharuko paaiškinime parlamentaras nurodė jokių tiesioginių grasinimų jį nužudyti nesulaukęs, o girdėjęs gandus iš trečiųjų asmenų, kurių jis netgi negali įvardinti, nes neprisimena.
„A.Sacharuko paaiškinime nėra jokių konkrečių duomenų apie veiką, turinčią nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, todėl baudžiamasis procesas pagal pateiktą pareiškimą yra negalimas“, – rašoma Generalinės prokuratūros atsakyme.