2024 12 11 /14:16

Prokurorė prašys panaikinti Seimo nario Andriaus Bagdono teisinę neliečiamybę

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė trečiadienį pasirašė ir išsiuntė kreipimąsi į Seimą dėl Seimo nario Andriaus Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo. Jam norima pateikti įtarimus vadinamojoje čekiukų byloje.
Andrius Bagdonas
Andrius Bagdonas / Asm. arch.

Kuo įtariamas?

Kaip teigiama pranešime spaudai generalinės prokurorės prašymas pateiktas įvertinus ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu, turimus duomenis ir nustatytas faktines aplinkybes.

„Šie duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Andriaus Bagdono, nurodytu laikotarpiu ėjusio Neringos savivaldybės tarybos nario, Kontrolės komiteto pirmininko bei Biudžeto, finansų ir ūkio valdymo komiteto nario pareigas, veiksmuose yra požymių nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso 300 str. „Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“ 1 dalyje, 182 str. „Sukčiavimas“ 1 dalyje ir 228 str. „Piktnaudžiavimas“ 2 dalyje.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse įtvirtinta, kad nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui, kuris baudžiamojon atsakomybėn gali būti patrauktas tik kompetentingos institucijos leidimu, baudžiamasis procesas pradedamas, tačiau jam negali būti surašytas pranešimas apie įtarimą, jis negali būti apklausiamas kaip įtariamasis ar pripažįstamas įtariamuoju, negali būti suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė“, – rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Generalinio prokuroro pateiktas prašymas dėl Seimo nario asmens neliečiamybės panaikinimo yra nagrinėjimas ir sprendimas dėl to priimamas Seime, Seimo narių posėdžio metu.

Teisėsaugos duomenimis, A.Bagdonas figūruoja ikiteisminiame tyrime, susijusiame su 2019–2023 metų kadencijos Neringos savivaldybės tarybos narių išlaidų, patirtų vykdant pareigas, kompensavimu.

Politikas Neringos savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo 2019–2020 metais. 2020-ųjų spalį jis buvo išrinktas į Seimą, o šiemet – perrinktas.

15min su A.Bagdonu susisiekti nepavyko.

Prašys sustabdyti narystę partijoje

Liberalų sąjūdžio lyderė sako raginsianti kolegą atsisakyti imuniteto supaprastinta tvarka, taip pat susistabdyti narystę partijoje.

„Reikia imtis visų priemonių, kad nebūtų niekaip vilkinamas teisėsaugos darbas – imtis tų priemonių, atsisakant neliečiamybės“, – BNS trečiadienį sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Roberto Riabovo / BNS nuotr./ Viktorija Čmilytė-Nielsen
Roberto Riabovo / BNS nuotr./ Viktorija Čmilytė-Nielsen

„(Raginčiau) jį patį padaryti pareiškimą, atsisakant neliečiamybės, kad Seime būtų supaprastinta, greitesnė procedūra“, – pridūrė ji.

Taip Liberalų lyderė kalbėjo generalinei prokurorei Nidai Grunskienei trečiadienį išsiuntus kreipimąsi į Seimą dėl A. Bagdono teisinės neliečiamybės panaikinimo.

V.Čmilytės-Nielsen teigimu, partijoje galioja nerašyta taisyklė, kad tais atvejais, kai dėl partijos nario kyla klausimų teisėsaugai, jis turi sustabdyti narystę politinėje jėgoje.

„Šiuo atveju – yra pagrįstų klausimų ir toks principas galioja“, – sakė ji.

Vis tik Liberalų lyderė teigė dar negalinti komentuoti, ar politikas bus pašalintas iš frakcijos Seime.

„Kitus žingsnius, visų pirma, aptarsime su frakcijos, su partijos nariais“, – sakė V.Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė su pačiu A.Bagdonu apie siekiamus pareikšti įtarimus dar nekalbėjusi.

A. Bagdonas yra Seimo Etikos ir procedūrų komisijos narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai