2013 07 01

Generalinis prokuroras Darius Valys dar bandys politikus perkalbėti, kad dirbo gerai

Generalinis prokuroras Darius Valys šią savaitę lankysis Seimo frakcijose ir bandys parlamentarus įtikinti, kad jo vadovaujama Generalinė prokuratūra pernai dirbo gerai. Prokuroras su politikais pasikalbėti panoro po to, kai šią savaitę Seimas nepritarė Seimo nutarimui dėl pritarimo prokuratūros ataskaitai. Dėl jos pakartotinai parlamentas turėtų balsuoti tik rudens sesijoje.
Darius Valys
Darius Valys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tuomet Seimui bus teikiamas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pakoreguotas Seimo nutarimo projektas, kuriame siūloma prokuratūros ataskaitos netvirtinti.

Šio komiteto pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas teigia, kad kol kas D.Valio galimybes likti generaliniu prokuroru prognozuoti sunku ir per ankstyva.

„Kas dėl generalinio prokuroro, tai čia yra dar labai daug „jeigu“. Jeigu Seimas nepritars ataskaitai, tuomet gali būti balsuojama dėl siūlymo prezidentei jį atleisti. Tačiau kol kas ataskaitai nėra nepritarta. Nutarimo projektas atmestas pateikimo, o ne priėmimo stadijoje“, – aiškino, kas laukia D.Valio, Seimo komiteto pirmininkas.

Anot jo, šioje Seimo sesijoje nutarimo projekto pateikti nebeketinama ir bus laukiama rudens.

„Prokuroras, aš manau, dabar aplankys frakcijas. Aš jam patariau pristatyti atskaitą frakcijoms išsamiau“, – pripažino J.Sabatauskas.

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas pažymėjo, kad net ir pakeitus Seimo Statutą bei numačius, kad Seimui nepatvirtinus institucijos ataskaitai parlamente inicijuojamas nepasitikėjimas juo ir siūloma valstybės vadovui atleisti jį iš pareigų, tai nereiškia, kad D.Valys būtinai neteks posto.

„Net ir tuo atveju, jei taip atsitiktų, tas Seimo siūlymas prezidento neįpareigoja. Prezidentas savarankiškai sprendžia. Jei prezidentas vis dėlto nusprendžia teikti atstatydinimą, tuomet Seimas dar kartą turės balsuoti dėl nepasitikėjimo prokuroru“, – aiškino Seimo komiteto pirmininkas.

Tiesa, pats J.Sabatauskas lieka įsitikinęs, kad Seimui nepritarus institucijos ataskaitai, jos vadovas turėtų tai įvertinti pats ir „bent jau rimtai pasvarstyti savo galimybės toliau dirbti klausimą“. 

Primename, kad parlamente ketvirtadienį priimtos Seimo statuto pataisos, kurios atrišo rankas parlamento daugumai atleisti neįtikusius institucijų vadovus. Pataisos numato, kad nepritarus institucijos vadovo, kurį skiria Seimas, ataskaitai, inicijuojamas nepasitikėjimas juo.

O, nepritarus ataskaitai, siūloma valstybės vadovui atleisti jį iš pareigų. Sprendimas dėl valstybės institucijų vadovų atleidimo iš einamų pareigų bus priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai