Generalinis prokuroras teigė, kad V.Matuzas gavus Seimo leidimą būtų apklausiamas kaip liudytojas ir jam galėtų būti pareikšti įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu.
Pasak D.Valio, Seimo narys veikdamas organizuotoje grupėje ir siekdamas finansinės naudos vertė kitus asmenis sukčiauti, sudaryti išskirtines sąlygas viešuosiuose konkursuose, kuriuose dalyvavo su jo žmona siejamos įmonės.
Pasak generalinio prokuroro, šioje byloje yra 21 įtariamas žmogus ir dar vienas juridinis asmuo.
„Dauguma įtariamųjų pripažįsta savo kaltę visiškai arba iš dalies ir duoda išsamius parodymus apie nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes“, – pabrėžė D.Valys.
Anot jo, parlamentarui V.Matuzui metami įtarimai patvirtinti rimtais įrodymais.
„Seimo nario V.Matuzo ir kitų bendrininkų nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes pagrindžia ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys: liudytojų ir įtariamųjų parodymai, užfiksuoti apklausų, akistatų ir parodymų patikrinimų vietoje metu, kratų metu paimti ir apžiūrėti dokumentai ir daiktai, operatyvinių veiksmų protokolai, specialisto išvada“, – vardijo generalinis prokuroras.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atlikto ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys, pasak prokuroro, leidžia teigti, kad siekdamas neteisėtai gauti turtinės naudos iš kooperacinės bendrovės „ŽilVyčio kooperacinė bendrovė“, už akcinei bendrovei „Panevėžio energija“ priklausančioms katilinėms parduodamą biokurą, organizavo akcinei bendrovei „Panevėžui energija“ vadovaujančių ir atsakingų darbuotojų, generalinio direktoriaus Vytauto Šidlausko ir bendrovės pirkimų tarnybos viršininko Aristido Lideikio, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas kooperacinei bendrovei „ŽilVyčio kooperacinė bendrovė“ neteisėtu būdu laimėti bendrovės „Panevėžio energija“ organizuotus keturis viešuosius biokuro pirkimus, kurių vertė 17 mln. 503 tūkst. 40 litų
Be to, įtariama, kad siekdamas turtinės naudos Žilėnų žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“, V.Matuzas organizavo valstybės įmonės „Panevėžio miškų urėdija“ urėdo Daugirdo Lukoševičiaus ir urėdijos Viešųjų pirkimų komisijos pirmininko Rolando Kevėno piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, sudarant išskirtines sąlygas žemės ūkio kooperatyvui „Dobilas“ neteisėtu būdu laimėti organizuojamą miško valymo ūkinių paslaugų pirkimo konkursą, vertė – 63,26 tūkst. Lt.
Taip pat prokuroras teigė, kad siekdamas turtinės naudos kooperatinei bendrovei „ŽilVyčio kooperatinė bendrovė“, organizavo kooperatinei bendrovei „ŽilVyčio kooperatinė bendrovė“ atstovaujančių asmenų Danutės Matuzienės, Gintaro Žilėno, Laimutės Žilėnienės, Mindaugo Juodpalio veiksmus sukčiavimo būdu, apgaule gaunant 680 tūkst. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto paramos lėšų.
Siekdamas turtinės naudos kooperatinei bendrovei „ŽilVyčio kooperatinė bendrovė“, organizavo Nacionalinės žemės tarnybos Panevėžio žemėtvarkos skyriaus vedėjos Zinaidos Marmokienės piktnaudžiavimą tarnyba, sudarant išskirtines sąlygas, nesilaikant teisės aktų reikalavimų, kooperatinei bendrovei „ŽilVyčio kooperatinė bendrovė“ išsinuomoti 73 valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypus Panevėžio rajone.
Taip pat įtariama, kad dalyvaudamas Panevėžio miškų urėdijos organizuojamose profesionaliose medžioklėse, V.Matuzas piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi nemokėdamas už jas privalomų mokesčių bei klastojo dokumentus apie sumedžiotus žvėris ir sumokėtus mokesčius.
Prokurorai pabrėžia, kad Seimo nario tarnybine padėtimi piktnaudžiavęs V.Matuzas sukėlė „didelę žalą valstybei ir jos institucijoms“.
Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų yra pareikšti Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei.