„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 03 29

Geriausios verslo idėjos autoriai augins karklus

Ketvirtadienį paaiškėjo geriausios verslo idėjos autoriai: įdomiausią sumanymą brandinę jaunuoliai jau rado investuotojų.
Šios komandos verslo planui įgyvendinti reikėjo mažiausiai lėšų. Vaikinai siūlė pajūryje pastatyti spindeles daiktams saugoti.
Komanda „Krantas“ siūlė pajūryje pastatyti daiktų augojimo spinteles. / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Konkursą „Užaugink verslo idėją“ inicijavo asociacija „Mano miestas Klaipėda“. Šiemet konkursui buvo pateikta apie dvidešimt verslo planų, penkių geriausių sumanymų autoriai kovėsi finale.

Nuo radijo iki biokuro

Į finalą patekusios komandos pateikė visiškai skirtingus verslo planus. Gerokai skyrėsi ir pradinio kapitalo dydis. Vienos komandos idėjai tereikėjo viso labo 20 tūkst. Lt, kitos nepakako ir 100 tūkst. Lt.

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai konkurse pateikė sumanymą įkurti JAV itin populiarius kino teatrus po atviru dangumi. Anot vaikinų, Klaipėdoje mintis žiūrėti filmus tiesiog iš savo automobilio taip pat pasiteisintų. Kad šie filmai būtų populiarūs, anot idėjos autorių, parodė ir nedidelė studentų apklausa.

Tačiau konkurso dalyvius vertinusi komisija suabejojo vaikinų verslo idėjos patrauklumu. Juolab kad šiltų vakarų pajūryje – ne itin daug, o vaikinai buvo numatę dirbti tik tris vakarus per savaitę.
Ne itin patrauklus komisijai pasirodė ir sumanymas kurti internetinę radiją. Verslo plano sumanytojai siūlė uostamiesčio visuomeniniame transporte transliuoti jų radijo programą. Paskaičiavę įrenginius ir eterio sąnaudas, idėjos autoriai įsitikinę, kad reklama interneto radijuje būtų perpus pigesnė, nei sklindanti FM bangomis.

Pjaustys padangas

Mažiausio kapitalo prireikė aukštosios jūreivystės mokyklos komandos „Krantas“ idėjai. Vaikinai siūlo pajūryje statyti daiktų saugojimo spinteles. Spintelėse būtų saugojami vertingi daiktai – piniginės, laikrodžiai, dokumentai, telefonai ir kt. Studentai paskaičiavo, kad investicijų į šį verslą nereikėtų daug – beveik 20 tūkst. Lt, o jau kitą esą vasarą įdėtos lėšos atsipirktų.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Senos padangos būtų susmulkinamos iki granulių.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Senos padangos būtų susmulkinamos iki granulių.

Komisijos susidomėjimo sulaukė kita šios mokyklos komanda, nusprendusi įkurti bendrovę „ReGUM“. Sumanymas kaip perdirbti senas padangas konkurse pelnė antrąją vietą. Studentai paskaičiavo, kad jų verslui pradėti reikėtų mažiausiai 80 tūkst. Lt.

Didžiausia dalis šių lėšų būtų skirta įrenginiui, mechaniniu būdu smulkinsiančiam padangas. Įrenginį studentai ketina pirkti Kaliningrade. Jis supjausto senas padangas, atskiria tekstilę, metalą. Padangos supjaustomos iki gumos granulių. Šios vėliau gali būti panaudotos avalynei, buitiniams kilimams, stogo dangoms, maniežams, takeliams.

Idėjos autoriai įsitikinę, Lietuvoje senos padangos vis dar opi problema. Tai atskleidžia ir švarinimosi akcijos, kai iš pakelės griovių, miškų surenkamos tonos padangų. Esą jų siūlomas perdirbimas į antrines žaliavas visiškai nekeltų pavojaus aplinkai.

Po konkurso idėjos autoriai tikino vis tiek sieksią paversti šį verslo planą realybe.

Augins karklus

Konkursą nugalėjo komanda „HUB Klaipėda“, parengusi biokuro gaminimo verslo planą. Idėją jaunuoliai puoselėja jau kelerius metus. Anot jų, drastiškai išaugus kuro kainoms, reikia galvoti apie alternatyvius šaltinius, juolab kad ir Europos Sąjunga ragina tai daryti.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Konkursą nugalėjusi komanda „HUB Klaipėda“ pasiryžusi auginti karklus, kurie vėliau būtų naudojami biokurui.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Konkursą nugalėjusi komanda „HUB Klaipėda“ pasiryžusi auginti karklus, kurie vėliau būtų naudojami biokurui.

Vaikinai paruošė planą, kaip kurui panaudoti žilvitinius karklus. Šie augalai nėra lepūs ir jau po trejų metų užauga 5-6 metrų aukščio. Karklams tręšti būtų naudojamas dumblas.

Vaikinai įsitikinę, kad šis verslas būtų naudingas ir visuomenei – padėtų atpiginti šildymo kainas.

Ši verslo idėja pripažinta kaip patraukliausia. Konkurso organizatoriai be įvairių prizų, verslo plano autoriams įteikė ir 2 tūkst. Lt.

Tačiau „HUB Klaipėda“ teigė, kad jau yra radusi ir investuotojų. Kad karklų plantacija atsirastų, reikia rasti tik tinkamo žemės ploto. Tam reikia maždaug 40 hektarų ploto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs