Moterims, kurioms medikų komisija dėl galimų komplikacijų paskiria cezario pjūvį, ši paslauga yra apmokama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.
Jeigu komisija galimų komplikacijų nenustato, bet ši vis tiek nori gimdyti operaciniu būdu, praėjusių metų spalio 28 dieną SAM įsakymu įtvirtinta galimybė tą padaryti, susimokant iš savo kišenės.
Nuo šių metų pradžios medicinos įstaigos, kurios planuoja teikti šią paslaugą, turėjo pradėti kelti informaciją apie tai savo tinklalapiuose, taip pat konkrečią paslaugos kainą.
Tačiau tą suskubo daryti ne visos ligoninės ar gimdymo namai.
Vieni jau startavo, kiti dar svarstys
Vieni pirmųjų planinio cezario pjūvio paslaugą pradėjo teikti Vilniaus gimdymo namai.
15min pateiktame komentare nurodyta, kad ši paslauga teikiama nuo šių metų sausio 1 dienos, o jos kaina, padengiama asmens lėšomis, siekia 2 tūkst. eurų.
Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro vadovė prof. Diana Ramašauskaitė teigia, kad Santaros klinikose preliminariai nuo 2023 m. balandžio 1 d. rengiamasi pradėti teikti naują paslaugą – cezario pjūvio operacijas nėščiosios pageidavimu.
Kol kas įstaiga nepateikia išsamios informacijos apie procedūros tvarką ar numatomą kainą.
Kauno klinikos pateiktame komentare akcentavo, kad šiuo metu cezario pjūvio operacijų gimdyvės pageidavimu daryti neplanuoja, bet priduria, kad galimybę teikti šias paslaugas svarstys, jei bus patikslintas įsakymas.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LMSU) Kauno ligoninės komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas, atsakydamas į 15min pateiktus klausimus teigė, kad ligoninė dar nėra gavusi užklausų dėl planinių cezario operacijų.
„Mūsų įstaigos specialistai teikia įvairias akušerijos ginekologijos procedūras ir operacijas, tarp jų ir CPO (cezario pjūvio operacija aut. past.) esant būtinybei. Apie CPO pagal gimdyvės pageidavimą paklausimų nesame gavę“, – rašoma komentare.