2013 09 26

Gimtadienio dovaną Šiaulių miestui įteikė ir kaliniai

Šiaulių miestas neseniai atšventė 777 – ąjį gimtadienį. Dovaną miestui įteikė ir Šiaulių tardymo izoliatorius, bendradarbiaudamas su Turizmo ir informacijos centru. Izoliatoriuje kalinami nuteistieji pagamino beveik šimtą suolelių, kuriuos suprojektavo dizaineris Vilius Puronas.
Suolai
Suolai / Vadimo Simutkino nuotr.

Kaip juokavo pats dizaineris, gimtadienio šventė buvo kiek sugadinta. „Planuota pagaminti iš viso 77 suolelius, bet jau dabar jų yra apie aštuoniasdešimt, tikėtina, kad bus ir šimtas. Aišku, nuo to tik geriau miestui“, – šmaikštavo V.Puronas.

Pasak jo, vieno suolelio savikaina yra apie šeši šimtai litų, tad labai pasitarnavo rėmėjai – vienos įmonės dovanojo metalą, kurį dar reikėjo cinkuoti. Kitos įmonės davė kokybiškos medienos. Suolelius pagamino Tardymo izoliatoriuje kalinami vyrai.

Kaip sako Tardymo izoliatoriaus viršininkas Ramūnas Zutkis, tokios kalinių pastangos bus įvertintos svarstant lygtinio paleidimo klausimą.

„Ūkinėje dalyje kali apie trisdešimt nuteistųjų. Suolelius padėjo daryti maždaug penki vyrai, kurie turi gabumų staliaus, šaltkalvio darbuose. Į tai bus atsižvelgta, tokios jų pastangos rodo, kad jie nori sugrįžti į visuomenę“, – teigė R. Zutkis.

V.Puronas sako, kad dalis suolelių bus pastatyti miesto parkuose, kita dalis – prie Talkšos ežero, kitose miesto viešosiose vietose. Taip pat keletas atiteks gražiausiai besitvarkančių daugiabučių namų gyventojams. Pora suolelių stovės ir Tardymo izoliatoriuje. Tai jau ne pirmas kartas, kai bendromis V.Purono ir kalinių pastangomis miestui suteikiama graži dovana. Planuojama bendradarbiauti ir ateityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis