„Vakar G.Steponavičius apklaustas kaip įtariamasis“, – BNS penktadienį sakė STT atstovė spaudai Renata Endružytė. Įtarimų pobūdžio teisėsauga kol kas nenurodo.
„Esame informuoti, kad G.Steponavičiui yra oficialiai pateikti įtarimai“, – BNS nurodė partijos sekretoriatas.
G.Steponavičiui STT pareigūnai pareiškė įtarimus piktnaudžiavimu siekiant naudos. Už tai gali būti baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.
Ragino trauktis ir iš Seimo
E.Gentvilas 15min sakė, kad Liberalų sąjūdis yra pasitvirtinęs tokią tvarką, jog tiems, kuriems pareikšti įtarimai, siūloma patiems pasitraukti iš partijos. Partijos atsakingasis sekretorius Renaldas Vaisbrodas BNS sakė, jog partijos vadovybė G.Steponavičių ragina trauktis ir iš Seimo.
R.Vaizbrodas vėliau penktadienį 15min patvirtino gavęs raštišką G.Steponavičiaus prašymą išstoti iš Liberalų sąjūdžio partijos.
„Laiškas kalba tik apie išstojimą iš partijos“, – paklaustas, ką G.Steponavičius žada daryti su Seimo nario mandatu, patikslino atsakingasis sekretorius.
Pats G.Steponavičius BNS sakė, kad trauksis iš Liberalų sąjūdžio frakcijos, bet ne iš Seimo: „Motyvas, kodėl aš neketinu trauktis iš Seimo yra tai, kad išeidamas, pasitraukdamas aš atsistočiau į vieną gretą su korupcija kaltinamais asmenimis. Tikrai nesutikdamas su man pareikštais įtarimais dar kartą kartoju: nematau jokio pagrindo sakyti, kad esu klydęs ir padaręs kokią nors nusikalstamą veiką. Ir tą įrodysiu teisiniu keliu.“
Jei nebūtų išėjęs pats, partija G.Steponavičių būtų pašalinusi
„Liberalų sąjūdžio valdyba priėmė sprendimą, kad bet kuris partijos narys, kuriam yra pareikšti oficialūs įtarimai baudžiamojoje byloje turi nedelsiant pasitraukti iš partijos ir užimamų politinių pareigų. To nepadarius partijos nariai bus šalinami iš partijos. Ši nuostata galioja ir asmenims, kurie yra sustabdę savo narystę partijoje“, – penktadienį paskelbė liberalai savo puslapyje.
„Tada mestumėme“, – anksčiau penktadienį 15min paklaustas, kas bus, jei G.Steponavičius nesitrauks pats, sakė E.Gentvilas.
Jis sutiko, kad G.Steponavičiaus dienos Liberalų sąjūdyje bet kokiu atveju jau yra suskaičiuotos: „Na, turbūt, turbūt. Taip reiktų traktuoti. Bet prokuroro pateiktoje medžiagoje mes nematėme jokių analogijų su Š.Gustainiu.“
Liberalų sąjūdis ketvirtadienį svarstė G.Steponavičiaus ir Š.Gustainio problemas. G.Steponavičių nuspręsta palikti partijoje, o Š.Gustainį – pašalinti.
E.Gentvilas aiškino, kad vertindami situaciją liberalai nusprendė, jog ant G.Steponavičiaus tokie šešėliai, kaip ant buvusio partijos atsakingojo sekretoriaus, nekrenta.
„Mūsų ir mano asmeniškai pozicija aiški: jei yra įtarimai, tas žmogus privalo trauktis iš partijos ir postų. Tik taip judėsime į priekį, taip nubrėšime aiškų brūkšnį“, – penktadienio pavakarę išplatintame komentare sakė liberalų pirmininkas Remigijus Šimašius.
„Man partijos pasikeitimas yra iššūkis ir kasdienis darbas, kurį darau vardan mūsų bendruomenės, laisvų, atsakingų, liberaliai mąstančių žmonių bendruomenės, kuria tikiu, ir kuri yra svarbesnė už mane, Gintarą, Šarūną, Eligijų ar bet ką kitą“, – teigė jis.
Įtarimų sukėlė parama viešosioms įstaigoms
Praėjusią savaitę Seimas atėmė G.Steponavičiaus teisinę neliečiamybę.
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis nurodė, kad parlamentaras su koncerno „MG Baltic“ atstovu Raimondu Kurlianskiu tarėsi dėl neteisėto partijos finansavimo ir balsavo už koncernui naudingus teisės aktus.
G.Steponavičius sakė su verslininku nekalbėjęs apie įstatymų priėmimą, jis pabrėžė paramos prašęs tik nevyriausybinių organizacijų veiklai. Prokurorams įtarimų sukėlė „MG Baltic“ grupės 15 tūkst. eurų parama dviem organizacijoms – G.Steponavičiaus vardo paramos fondui ir „Laisvės studijų centrui“.