2019 02 15

Gintautas Paluckas: mus įvėlė į absurdišką diskusiją matuoti demokratiją eurais

Referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo paskelbę valdantieji „įvėlė į absurdišką diskusiją matuoti demokratiją eurais“, ketvirtadienį Seime priimtą sprendimą vertina opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas.
Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Pagrindinis („valstiečių“ – BNS) argumentas, taip bus pigiau, bet tai pats blogiausias argumentas. Aš čia matau grėsmes, tai demokratijos siaurinimas, (...) tiesą sakant, mus visus įvėlė į absurdišką diskusiją, matuoti demokratiją eurais“, – penktadienį interviu Žinių radijui sakė G.Paluckas.

„Jei norit sumažint Seimo išlaidas, tiesiog sumažinkit biudžeto eilutę tais penkiolika procentų, tais dviem milijonais, čia nereikia jokių Seimo narių mažinti. Jei yra tik ekonominis argumentas, nusiimkit po vieną Seimo nario padėjėją, susimažinkit informacinės sistemos palaikymo po penkis milijonus investuojamus kaštus“, – kalbėjo sostinės vicemeras G.Paluckas.

Seimas ketvirtadienį nusprendė gegužės 12-ąją, drauge su prezidento rinkimais, Lietuvoje rengti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121.

Valdančiųjų „valstiečių“ siūlymu, bus balsuojama dėl tokios Konstitucijos formuluotės: „Seimą sudaro Tautos atstovai – 121 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.“

Referendumui nepritarę opozicijos atstovai „valstiečius“ kaltino šia iniciatyva siekiant padidinti rinkėjų aktyvumą per antrąjį prezidento rinkimų turą, kad užtikrintų didesnę paramą savo kandidatui premjerui Sauliui Skverneliui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė kad referendumo siūlymas „nėra skaičiavimas rinkimų naudos, o įsipareigojimas rinkėjams mažinti Seimo narių skaičių“.

Seimo narių skaičiaus mažinimą „valstiečiai“ argumentuoja gyventojų skaičiaus mažėjimu, taip pat siekiu mažinti biurokratinį aparatą, taupyti lėšas.

„Jei šnekėtume valstybės mastu, nėra ypatingai didelė suma, bet vieno Seimo nario išlaikymas, jo ir padėjėjų alga, kanceliarinės išlaidos, yra apytiksliai 100 tūkst. eurų per metus ir mes šnekame apie sumą 2 mln. eurų per metus“, – sakė R.Karbauskis.

Opozicija argumentavo, kad, remiantis tarptautine praktika, Lietuvos parlamentarų skaičius yra optimalus.

Dėl referendumo paskelbimo minėtu klausimu „valstiečiai“ renka ir 300 tūkst. parašų. Tai kitas kelias paskelbti referendumą norimu klausimu.

Anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai teikė Konstitucijas pataisas, kad Seimo narių būtų sumažinta iki 101, bet parlamente ši iniciatyva palaikymo nesulaukė.

Dabar Konstitucija numato, kad renkamas 141 Seimo narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis