„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 12 17

Grėsmė juodkrantiškiams – nei būsto, nei pinigų

Be namų ir be pinigų, bet su paskolomis – toks likimas gresia šešioms Juodkrantėje gyvenančioms šeimoms. Prieš keliolika metų prie marių butus įsigiję gyventojai dabar teisme atsidūrė dėl iškeldinimo.
Juodkrantėje pastate, vėliau pripažintame nelegaliu, butus nusipirkę žmonės atsidūrė teisme. Juos siekiama iškeldinti, o statytojai neskuba atsiskaityti.
Juodkrantėje pastate, vėliau pripažintame nelegaliu, butus nusipirkę žmonės atsidūrė teisme. Juos siekiama iškeldinti, o statytojai neskuba atsiskaityti. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Pirmadienį Klaipėdos miesto apylinkės teismas atsivertė septyniolikos juodkrantiškių iškeldinimo bylą. Prieš keturiolika metų būstus kurorte prie pat marių nusipirkę žmonės po metų metus trukusio bylinėjimosi vis dar nežinomybėje. Pastatai, kuriuose jie pirko butus, pripažinti pastatyti nelegaliai, nors visos institucijos leidimus buvo davusios. Įmonė, iš kurios pirko butus, bankrutuoja. Dabar teisme atsidūrė jų iškeldinimo byla. Gyventojams gresia likti be būsto ir be pinigų.

Į teismą dėl gyventojų iškeldinimo kreipėsi „Verslo investicijų projektų centras“, statęs gyvenamuosius namus Juodkrantėje.

„Mes kartą už būstą jau sumokėjome statytojams, vis dar mokame paskolas bankui, pastatai jau atimti, išregistruoti iš Registrų centro duomenų. Nepaisant to, mes ten dar gyvename, mus nori išmesti“, – teigė juodkrantiškė Salomėja Rubinienė. Ji už savo būstą prieš keturiolika metų mokėjo apie 150 tūkst. eurų. Jos kaimynė Eglė Kazlauskienė tikina, kad šiuo atveju valstybė, būdama kalta dėl susidariusios situacijos, jiems atsuko nugarą. „Tegu meta mus akivaizdžiai, drąsiai. Noriu – duodu, noriu – nebe. Kokia Konstitucija? Kokia moralė valstybėje?“ – piktinosi moteris. Per keliolika metų šie juodkrantiškiai spėjo savo problemas pristatyti ir Seime, ir prezidentūroje.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Juodkrantiškiai atsidūrė teisme, kai namo statytojai, siekdami įgyvendinti teismo sprendimą griauti statinius, siekia juos iškeldinti.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Juodkrantiškiai atsidūrė teisme, kai namo statytojai, siekdami įgyvendinti teismo sprendimą griauti statinius, siekia juos iškeldinti.

Gyventojai siekia, kad statytojai vykdytų restituciją ir grąžintų pinigus gyventojams.

Tačiau bankrutuojantys statytojai siekia iškraustyti žmones ir gauti kompensacijas iš valstybės. Bendrovės įsiskolinimai siekia apie 4,5 mln. eurų. Gyventojams atstovaujantis advokatas Andžejus Stankevičius teigė, kad bendrovei atsiskaičius su kreditoriais gyventojams liktų maždaug 30 proc. jų turto vertės.

Į bylos nagrinėjimą bus įtraukti ir bankroto administratorius.

Ieškovo advokatas Linas Drazdauskas teigė, jog į teismą dėl iškeldinimo buvo priversti kreiptis vykdydami teismo sprendimą nugriauti pastatus. Anot jo, gyventojai turėjo ir kitą variantą – perimti pastatus už simbolinį eurą ir siekti atgauti patirtus nuostolius iš valstybės.

Gyventojams atstovaujantys advokatai siekia, kad būtų atmestas ieškinys dėl iškeldinimo ir būtų vykdoma restitucija – statytojas grąžintų už būstą sumokėtus pinigus.

Kitas posėdis – jau kitais metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs