Laikrodžio statybas finansiškai parėmė visų KTU fakultetų studentai bei darbuotojai. Visų aukojusių vardus ketinama įamžinti istorinėje knygoje, kuri bus saugoma universiteto muziejuje. Be to, visų rėmėjų sąrašas buvo sudėtas į kapsulę, kuri vakar buvo įkasta greta laikrodžio. Iš viso laikrodžio statyboms buvo surinkta maždaug 15 tūkst. Lt aukų.
“Pasižiūrėjus į atliktus darbus, tai yra tikrai nedideli pinigai, nes už dalį darbų mums mokėti nereikėjo – laikrodį gaminusios įmonės dalį darbų atliko nemokamai“, - tvirtino vienas iš šio projekto iniciatorių Jonas Markauskas.
Anot pašnekovo, norint, jog laikrodis parodytų valandas, pagrindinė sąlyga yra šviečianti saulė – apsiniaukusią dieną žmogaus šešėlio saulės laikrodis neveiks.
“Priėjus prie laikrodžio, reikia atsistoti ant tinkamas plytelės, žyminčios mėnesį ir krintantis žmogaus šešėlis parodys laiką. Išorinėje elipsės dalyje yra žiemos laikas, kur jį žymi giliukai, o vasarą būna trumpesnis šešėlis, ir čia laiką parodo ąžuolo lapai. Žinoma, čia yra rodomas saulės laikas, o ne mūsų, pagal kurį mes gyvenam kiekvieną dieną“, - akcentavo J.Markauskas.
KTU tai jau yra antrasis saulės laikrodis. Ant universiteto Informacinių technologijų plėtros instituto sienos prieš trejus metus buvo atidengtas vertikalus saulės laikrodis, kurį rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ pripažino didžiausiu Lietuvoje.