V.Mikalauskienė, užuot paaiškinusi, kokiomis aplinkybėmis ir iš kokių pinigų ji iš „Agrokoncerno“ nuomojosi visureigį ir jį davė važinėti dukrai, žiniasklaidą užvertė raštiškais reikalavimais sumokėti už moralinę žalą.
Ji skundžiasi esą buvo pažeistas jos privataus gyvenimo neliečiamumas.
Į TV3 televiziją ir interneto portalą atėjo V.Mikalauskienės pasirašytas raštas, kuriame skundžiamasi, kad be jos sutikimo buvo paskelbta informacija apie sūnų Gediminą Mikalauską, jo mirties aplinkybes, parodytas viešose kapinėse esantis paminklas.
Moteris reikalauja susimokėti ir iškart nurodo sąskaitą, į kurią skubiai, per dvi savaites, ragina pervesti 5 tūkst. eurų. V.Mikalauskienė šia suma žada paremti kariuomenę.
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius sako, kad į korupcijos skandalus papuolę politikai dažnai gynybai naudoja savo privatumą.
„Mes turime daug tokių pavyzdžių, kai politikai ginasi savo privatumu prieš tai tą privatumą išnuoginę gražiuose žurnaluose, televizijos laidose prieš rinkimus, kur rodo savo miegamuosius, namus, vis kita, bet vos atsitikus didelei problemai staiga uždaromos visos durys ir aiškinama, kad tai yra privatumas. Tai čia yra tie dvigubi standartai“, – TV3 „Žinioms“ sakė D.Radzevičius.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pripažinusi G.Kildišienę pažeidus įstatymą, kai ji nedeklaravo važinėjanti „Agrokoncernui“ priklausančiu automobiliu.
Beje, versiją, kad pinigų automobilio nuomai G.Kildišienės artimieji gavo, kai iš Prancūzijos gavo maždaug 30 tūkst. eurų kompensaciją dėl žuvusio giminaičio, pirmasis paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Povilas Urbšys.