Kurorto valdžia tai vadina akibrokštu.
Nuo kito trečiadienio, birželio 1-osios, už kiekvieną naktį, praleistą Druskininkų viešbučiuose, SPA centruose ar sanatorijose, poilsiautojai turės sumokėti po du litus. Nauja rinkliava ne tik sukėlė vietos verslininkų pasipiktinimą, bet ir atkreipė politikų dėmesį.
R.Malinauskas apgailestavo, kad Seimo nariai mažai išmano apie savivaldos kompetencijos galimybes, kurių viena – rinkliavos įvedimas.
Penki parlamentarai – Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų seniūnai Jurgis Razma, Erikas Tamašauskas, Valentinas Mazuronis ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Antanas Baura – teismą prašo pripažinti sprendimą dėl rinkliavos negaliojančiu. Kol pareiškimas bus išnagrinėtas, teismo prašoma neleisti rinkti rinkliavos.
Seimo nariai VAAT prašo patikrinti, ar Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimas dėl rinkliavos nustatymo atitinka Konstitucijos, įstatymų ir aukštesnės galios teisės aktų nuostatas. Parlamentarų nuomone, kurorte įvesta rinkliava yra neteisėta. Esą tai ne rinkliava, o abstraktaus pobūdžio mokestis, kurį galima įvesti tik įstatymu.
Seimo nariams neaišku, už ką bus renkama rinkliava, esą sąvoka „už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąja infrastruktūra“ yra netiksli. Abejonių politikams kelia ir tai, kad vieninteliai rinkliavos mokėtojai bus apgyvendinimo paslaugų teikėjai.
Teismui pateiktame pareiškime pažymima, kad Druskininkų savivaldybės sprendimas gali prieštarauti teisinio tikrumo ir teisėtų lūkesčių principams. Mat rinkliava patvirtinta prieš pat kurortinio sezono pradžią, kai poilsiautojai jau užsisakę kambarius ir apgyvendinimo paslaugų teikėjai nebegali didinti kainų.
Seimo narių pareiškimą teismui Druskininkų meras Ričardas Malinauskas įvertino kaip akibrokštą, esą tai politinis žingsnis.
„Seimo nariai turbūt supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Mūsų žiniomis, kai kurie jų labai dažnai naudojasi kurorto sveikatinimo įstaigų paslaugomis. Matyt, galvodami apie tai, kad du litai daro esminę įtaką jų šeimos biudžetui, jie ir kreipėsi į teismą“, – aiškino jis.
R.Malinauskas apgailestavo, kad Seimo nariai mažai išmano apie savivaldos kompetencijos galimybes, kurių viena – rinkliavos įvedimas.
„Jeigu į teismą kreipiasi Seimo nariai, jie patys pažeidžia įstatymus. Juk vienais teisės aktais jie savivaldai suteikia teisę priimti sprendimus, prisiimant visą atsakomybę, o kita koja eina į teismą, skųsdami savivaldybę, kuri vadovaujasi jų priimtais įstatymais“, – pažymėjo jis.