Gruzija prašo kitąmet Varšuvoje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime suteikti jai Narystės veiksmų planą, kuris būtų reikšmingas žingsnis visateisės narystės link, bet kol kas neaišku, ar tam pritars didžiosios Vakarų Europos šalys.
„Narystės veiksmų plano Gruzijai inicijavimas nėra Gruzijos siekis, Gruzijos siekis yra tapimas NATO nare“, – teigė T.Chidašeli.
Ji tikėjosi, jog gruodį vyksiančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Gruzijos pažanga ir dalyvavimas NATO veikloje bus „tinkamai įvertintas“.
Ministrė taip pat sakė, jog narystės NATO ir Europos Sąjungoje Gruzija siekia reaguodama į besikeičiančią saugumo situaciją.
„Kol laisvė plečiasi, autoritarizmas stoja. Kol laisvė okupuoja didesnes teritorijas, agresijai vietos nėra. Kai mes pasakome, kad viskas, čia laisvė baigiasi, prasideda agresija ir okupacija. Mes tikimės, kad laisvas pasaulis negali to leisti ir Europos Sąjungai bei NATO bus galimybė tai įrodyti“, – kalbėjo T.Chidašeli.
J.Olekas teigė, jog Lietuva remia Gruzijos siekį tapti NATO nare.
„Lietuva nuolat remia Gruziją ir yra viena nuosekliausių Gruzijos rėmėjų“, – sakė ministras.
Jo teigimu, Gruzijos teritoriniai nesutarimai su Rusija neturi tapti trikdžiu siekiant narystės Aljanse.
Dešimtajame paskutinio amžiaus dešimtmetyje apie atsiskyrimą paskelbusią Abchaziją ir kitą atskilusį regioną – Pietų Osetiją – po 2008 metų karo Rusija pripažino nepriklausomomis valstybėmis. Rusija nuolat laiko tūkstančius savo karių šio regiono karinėse bazėse. Tarptautinė bendruomenė regionus laiko okupuotomis Gruzijos teritorijomis.
2008 metais Bukarešto viršūnių susitikime NATO paskelbė, kad Gruzija taps NATO nare, tačiau artimiausiu metu tokia galimybė atrodo miglotai.