„Kiekviena moteris kovoja už savo teises įsidarbinti, kartais nepadaryti vakarienės, tad kodėl jų už tai nepasveikinti?“ – teiraujasi psichologė Edita Čekuolienė.
„Ši šventė atsirado kovojant už moterų teises darbo rinkoje, tai nebuvo koks nors propagandinis dalykas, o reali kova už žmogaus teises. Jei sovietmečiu ji buvo populiarinama labiau, tai čia yra valstybės politikos reikalas, o ar mes ją siejame [su sovietmečiu – LRT.lt], ar ne – tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus asociacijų“, – įsitikinęs E. Laurinaitis.
Psichoterapeuto manymu, švenčių moterims mūsų kultūroje nėra per daug ir per šią pavasarinę šventę esą gražu padovanoti gėlę. „Tingėti visada lengviau, nei ką nors padaryti. Jei žmogus susiranda būdą patingėti, jis patingės“, – priduria gydytojas.
„Sovietmečiu kitokių švenčių nelabai ir buvo, o ši buvo sureikšminama labiau. Bet anksčiau vyrai su raudonomis, vos gyvomis ir per prievartą išaugintomis tulpėmis lėkdavo pas moteris. Dabar tai labai gražu, kiekviena moteris visą sąmoningą gyvenimą kovoja už savo teises įsidarbinant, už teises kartais nepadaryti vakarienės. Moteris visada turi įrodyti, kad ji turi kažkokias teises, tad kodėl jų nepasveikinti?“ – klausia psichologė E. Čekuolienė.
Moters dienos šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais. Aptinkama žinių, kad tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio.
Pati E. Čekuolienė teigia šįryt maloniai sulaukusi dovanų iš vyro Algimanto Čekuolio. „Tiesa, jis atsiklausė, ar aš švenčiu šią šventę“, – LRT.lt portalui pasakoja E. Čekuolienė.
Kaip rašo interneto puslapis day.lt, šios šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais. Aptinkama žinių, kad tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio. Netgi kariaujantys vyrai tą dieną turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.
Tikroji Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.
1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. K. Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.