„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 03 15

Gyvenimas studentų bendrabutyje: du ilgi remonto mėnesiai ieškant veikiančių tualetų

Vilniaus kolegijos studentams bendrabutyje Verkių g. pastaruoju metu teko gyventi remonto sąlygomis. Čia keisti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdžiai, pakeisti beveik visų blokų, kuriuos sudaro du kambariai, tualetų klozetai. Atrodytų, reikia tik džiaugtis, tačiau studentai neslepia – kol remontai vyko, rasti veikianti tualetą bendrabutyje buvo nelengva, nors bendrabučio valdytojas sako kitaip.
Vilniaus kolegijos bendrabutis po remonto
Vilniaus kolegijos bendrabutyje vyksta remontas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakulteto (VIKO EIF) bendrabutyje gyvenantiems studentams pastarosios kelios savaitės tapo išbandymu. Kaip 15min pasakojo savų vardų prašę neskelbti studentai, jiems remonto metu teko gyventi dažnai be vandens, o ir tualeto ieškoti tolokai nuo kambarių.

Liko be tualetų

„Remonto metu imtasi keisti senus kanalizacijos vamzdžius, bet norint tai padaryti reikėjo išimti klozetus. Tikriausiai niekas nesitikėjo, kad išimant tiek jų suduš ar tiesiog bus suskilę nuo naudojimo bent kelerius metus ir toliau netinkami naudoti. Todėl bendrabutyje dirbantys statybininkai tiesiog vieną po kito pradėjo išiminėti klozetus ir statyti koridoriuose“, – pasakojo studentai.

Tuo metu teko verstis ir be vandens, tačiau tai greitai išsisprendė. Tokios pat spartos tikėtasi ir su tualetais, deja, šie darbai užtruko.

„Jau meldėmės, kad bent senus klozetus sudėtų, kad tik naudotis galėtume. Tačiau ėjo savaitė po savaitės, o nei senų, nei naujų tualetų nebuvo. Kreipėmės ir į bendrabučio valdytojo pavaduotoją, klausdami, kodėl niekas nevyksta, paaiškėjo, kad tiksliai nežinoma, kiek reikia tualetų ir neturi tam lėšų. Taigi nusprendėme kentėti ir kantriai laukti“, – pasakojo studentai, skųsdamiesi, kad daliai iš jų be tualetų dviejų kambarių bloke teko gyventi ir apie du mėnesius.

Studentai piktinosi ir tuo, kad nuo šių metų mokestis už bendrabutį jiems padidėjo – nuo 49 eurų iki 60 eurų. O norint nueiti į tualetą tekdavo bėgti iš penkto aukšto į pirmą, kur šalia budėtojo tualetas veikė. Arba rytais skubėti į kolegiją.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus kolegijos bendrabutis po remonto
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus kolegijos bendrabutis po remonto

Pavadino nepatogumu

Tačiau Vilniaus kolegijos bendrabučių valdytojas Virgilijus Varatinskas situaciją vertina visiškai kitaip. Jo teigimu, nebuvo taip, kad studentai liktų be tualetų.

„Tai gal yra studentų nenoras nepatogiai naudotis. Kai buvo keičiamos linijos – ir vandentiekio, ir klozetai, tai aukšte reikėjo naudotis kas antrame bloke esančiu tualetu. Turi pas draugus nueiti, gal jiems tai nėra patogu. Gal ir draugai nelabai nori, gal paragina kartu pasitvarkyti tą san. mazgą, gal reikia neštis ir popieriaus. O apačioje yra budintiems skirtas tualetas – gal ir mažiukas, bet jie patys ten susitvarko, visada popieriaus yra, galima tuo tualetu naudotis“, – aiškino valdytojas.

Blokai, pasak valdytojo, niekada nebūna užrakinti – jam esą nėra tekę susidurti su tuo, kad negalėtum užeiti.

Studentai kalba kitaip. Esą kai kuriuose aukštuose kambarių blokai, kurie turėjo tualetus, tikrai buvo rakinami. O ir pažinoti visus bendrabučio kaimynus, kad galėtum eiti pas juos į tualetą, reikėtų, kas pirmakursiams nėra taip paprasta.

V.Varatinsko teigimu, ir informacijos apie numatomus darbus tikrai turėjo pakakti: „Gal tik nuplėšiamus skelbimus reikia nuolat atnaujinti, nors ir dabar tie lapeliai kabo. Bet galiu pasakyti, kad jeigu studentams prie praėjimo pakabinsi skelbimą bet kokia tema, tai 70 proc. studentų to nematys. Kartais ateina ir kažko klausinėja, nors apie tai priešais akis kabo skelbimas, bet jie to nepastebi. O ir bendrabučio vedėjas darė ne vieną susirinkimą, visi yra informuoti, kad remontai bus. Remontai prasidėjo apie Naujus metus.“

Lėšų trūksta

Šių mokslų metų pradžioje bendrabutyje gyveno 235 studentai, dabar likę 178.

O remontų reikėjo – vamzdžiai buvo seni, vis pasitaikydavo avarijų, todėl nuspręsta keisti vandentiekio vamzdyną. Atliekant šiuos darbus nuspręsta, kad tuo pačiu vertėtų sutvarkyti ir kanalizaciją, kuri irgi buvo avarinės būklės. „Keičiant šiuos vamzdžius, mažai klozetų pavyko išsaugoti, nes jie pagal statymo metodus buvo klijuojami. Jie nuo senumo, nuo visko nuimant suskildavo. Tad reikėjo nusipirkti ir klozetus“, – kalbėjo V.Varatinskas, neslėpdamas, kad pinigų šiems darbams labai trūksta.

Bendrabutyje yra 59 blokai, kiekviename – po du kambarius, dvivietį ir trivietį. Šių mokslų metų pradžioje bendrabutyje gyveno 235 studentai, dabar likę 178. Naujus klozetus tualetuose turės 57 blokai, tiek jų nupirkta, bet procesas užtruko – kol rasta lėšų, kol įvyko viešieji pirkimai, kol tuos klozetus atvežė. Taip praėjo apie du mėnesiai, tik pastarosiomis dienomis darbai buvo baigti, laukia apdaila.

Ir tas pabrangimas, kurį mini studentai, V.Varatinskui neatrodo labai didelis: Vilniaus kolegija turi iš viso 8 bendrabučius, kurių išlaikymui per metus reikia apie 1,5 mln. eurų, o iš gyventojų surenkama viso labo pusė sumos – apie 750 tūkst. eurų. Tiek pat tenka pridėti aukštajai mokyklai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų