Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 01 05

Gyvūnų teisių gynėjai protestavo prieš kailinių dėvėjimą

Šeštadienio popietę sostinės Rotušės aikštėje plakatus išskleidė gyvūnų mylėtojai. Grupelė iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises“ aktyvistų protestavo prieš kailininkystės pramonę ir kailių dėvėjimą.
Protesto akimirka
Protesto akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mada neturi žudyti“, „Už pasaulį be gyvūnų išnaudojimo“, „12 vilkų, 11 lapių, 100 šinšilų = 1 kailiniai“, – skelbė jaunuolių plakatai. Akcijoje dalyvavo  aštuoni žmonės, juos stebėjo pora policininkų. Praveiviai į protestuotojus beveik nekreipė dėmesio.

Akcijos dalyvė Aušrinė Skirmantė teigė, kad minstis surengti tokią akciją kilo vienai aktyvistei iš Vokietijos, kuri, atvykusi į Lietuvą, pastebėjo, kad čia labai populiaru dėvėti kailinius.

„Tai – mada, prestižo reikalas. Norime, kad žmonės atkreiptų į tai dėmesį, susimąstytų, kad jų rūbas kažkada buvo gyvūnas. Lietuvoje nebūna 50 laipsnių šalčio, galima dėvėti sintetinio audinio striukes, kurios yra dar šiltesnės“, – pabrėžė aktyvistė.

Anot jos, Lietuvoje veikia apie pusšimtis kailių fermų, tuo metu tokios fermos įstatymais uždraustos Didžiojoje Britanijoje, Austrijoje, Kroatijoje.

A.Skirmantės teigimu, fermose gyvūnai laikomi žiauriomis sąlygomis, ankštuose narvuose.

„Dažniausiai tai – plėšrūs gyvūnai, kurie įpratę klajoti didelėse teritorijose. Narvuose jie vienas kitą pradeda graužti, arba savo galūnes“, – sakė ji. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos