Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 07 17

Į ekspediciją Rusijoje išvyko „Misijos Sibiras“ komanda

Pirmadienio vakarą iš Vilniaus geležinkelio stoties į Rusiją išlydėta 16-oji „Misija Sibiras“ ekspedicija.
 Vilniaus geležinkelio stotyje išlydėta „Misija Sibiras“ ekspedicija
Vilniaus geležinkelio stotyje išlydėta „Misija Sibiras“ ekspedicija / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Išlydėtuvėse dalyvavo būrys ankstesnių misijų dalyvių, šiųmetės misijos dalyvių artimieji, politikai, „Lietuvos geležinkelių“ vadovas. Saulėtą vakarą susirinkusiems stotyje dainavo grupės „Baltasis kiras“ vokalistas Tautvydas Paulius Augustinas.

„Nepasimeskite, turime būti vieningi“, – išvyktantiesiems sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir pažymėjo, kad Sibiras yra labai didelis.

Jis misijos dalyviams įteikė profesoriaus Liudo Mažylio Vokietijoje neseniai surasto Vasario 16-osios akto originalo kopiją ir paprašė ją padovanoti lietuviams Irkutske.

Šešiolika žmonių išvyko į Irkutsko sritį. Šių metų misijos tikslas – sutvarkyti Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines, pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.

„Mano šeimoje yra tremtinių, nuo vaikystės žinojau šitą istorijos dalį. Bet pati „Misija Sibiras“ man atrodo svarbiausia dėl jaunimo pilietiškumo, dėl to pildžiau anketas, kad papulčiau“, – BNS sakė į Sibirą išvykstanti 23-ejų Simona. Ji sakė į misiją papuolusi tik trečiuoju bandymu.

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ekspedicijos dalyviams įteikė specialius batų raištelius, jie, kaip sakė, turėtų padėti pakelti galvas, kai jos nulinks. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė padovanojo lietuviškos žolelių arbatos, kad ši sušildytų keliaujant atšiauriomis sąlygomis.

„Batraiščių, tikiuosi, neprireiks, esu pasirengęs, tai man ne pirmas sudėtingesnis žygis, bet arbata turbūt pravers“, – BNS sakė 27-erių Tomas. Vaikino mama gimė tremtyje, jis teigė, kad nerimauja tik dėl liekančiųjų jo laukti Lietuvoje, o komanda ir savimi neabejojantis.

Šios misijos ekspedicijos rengiamos jau dvyliktus metus, per ekspedicijas sutvarkyta per 100 lietuviškų kapinių.

Nuo 2006 metų norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkst. jaunų šalies žmonių.

Sovietam okupavus Lietuvą 1940 – 1953 metais iš Lietuvos buvo ištremta apie 130 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos