Pasak S.Rudėnaitės, jos teikiamo kandidato į KT teisėjus svariausias ir išskirtinis privalumas – ilgametis kasacinio teismo teisėjo darbas, reikšmingas indėlis į kasacinės praktikos civilinėse bylose formavimą, taigi ir į vienodo teisės aiškinimo ir taikymo mūsų valstybėje užtikrinimą.
„Toks užtikrinimas neįmanomas be gilaus ir visapusiško Lietuvos Respublikos Konstitucijos išmanymo, kasdienio Konstitucijos, esančios atskirų teisės šakų pagrindu, taikymo“, – pasirašytame teikime Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei pabrėžė Sigita Rudėnaitė.
Algis Norkūnas, 28 metus dirbantis teisėjo darbą, vertinamas kaip plačios erudicijos, aukštos profesinės kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos teisininkas, kuris yra pelnęs visuomenės ir teisėjų bendruomenės pagarbą bei pripažinimą: 2006–2008 m. ėjo Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas, 2010–2016 m. buvo Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas, 2016–2020 m. buvo Teisėjų tarybos narys.
A.Norkūnas nuo 2001 m. dėsto Mykolo Romerio universitete, 2004–2010 m. buvo Vilniaus Universiteto Civilinės teisės ir civilinio proceso valstybinių egzaminų komisijos narys, yra nuolatinis Teisėjų mokymo centro lektorius, daugelio mokslinių-praktinių konferencijų dalyvis, monografijų, teisės vadovėlių bendraautorius.
A.Norkūnas vykdė ekspertinę veiklą Lietuvoje ir tarptautinėse organizacijose, aktyviai dalyvauja teisėkūroje rengiant teisės aktų projektus, juos vertinant.
S.Rudėnaitė taip pat pažymėjo, kad teisėjas gerai žinomas kaip teisėjų etikos ir drausminės atsakomybės klausimų žinovas, šios srities paskaitininkas ir viešų diskusijų dalyvis.
„Tęsdami prasminga tradicija tapusią praktiką Konstitucinio Teismo teisėjais skirti ir kasacinio teismo teisėjus, neabejojame, kad aukščiausią teisėjo kvalifikaciją civilinės teisės srityje turinčio Algio Norkūno paskyrimas Konstitucinio Teismo teisėju ženkliai prisidėtų prie šio Teismo veiklos veiksmingumo puoselėjant aukščiausias demokratines vertybes, tam plėtojant sisteminį požiūrį į teisę, platų ir įvairiapusį matymą aiškinant Konstituciją“, – teikime pažymėjo laikinai einanti pareigas kasacinio teismo vadovė.
Konstitucinį Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams, vienai kadencijai. Teisėjus skiria Seimas iš kandidatų, kuriuos pateikia Lietuvos Respublikos Prezidentė, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.
Teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.