2019 06 25

Į Lietuva atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, pradėta jų serijinė gamyba

Antradienį Lietuvą pasiekė pirmosios dvi pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas". Po metus trukusių intensyvių „Vilkas" testavimų Vokietijos ir Nyderlandų poligonuose ir testavimo centruose, pradėta Lietuvos kariuomenei skirtų skyriaus lygio kovos mašinų serijinė gamyba.
Į Lietuva atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, pradėta jų serijinė gamyba
Į Lietuva atgabentos pirmosios pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, pradėta jų serijinė gamyba / ARTEC ir Luko Tamošiūno (KAM) nuotr.

PKM „Vilkas“ pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus pagamino Vokietijos kompanija ARTEC. Juose sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.

Pirmosios PKM „Vilkas“ priėmimo procedūroms pristatomos į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo batalioną Rukloje ir tik po priėmimo bus oficialiai perduotos Lietuvos kariuomenei naudojimui.

Pagal 2016 m. Lietuvos, PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR sudarytą 385,6 mln. eurų vertės sutartį, 88 PKM „Vilkas“ bus pristatytos į Lietuvą iki 2021 m. pabaigos. Planuojama, kad jau per 2019 m. Lietuvą pasieks iš viso 15 kovos mašinų „Vilkas“.

Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose. PKM „Vilkas“ bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

Lietuva yra prisijungusi prie NATO Paramos ir pirkimų agentūra (NSPA) pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ aprūpinimo ir išlaikymo programos kartu su Nyderlandais ir Vokietija. Tai užtikrins tinkamą Lietuvos kariuomenės perkamų PKM logistinį aprūpinimą – galimybę naudotis bendrais PKM atsarginių dalių ir centriniais sandėliais, pagrindinių agregatų remonto pajėgumais, gauti techninę ir inžinerinę paramą ir kt., – būsimos PKM eksploatacijos metu.

Pagal atskirai įsigytą logistinį paketą, Lietuvos kariuomenė nuo 2017 m. pabaigos naudoja dvi mokomąsias pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ be ginkluotės sistemų, kurios sukomplektuotos kariuomenės vairuotojams rengti. Taip pat yra tiekiamas logistinio palaikymo paketas – atsarginės dalys, specialieji įrankiai, simuliacinės sistemos, techninė ir mokomoji dokumentacija, mokomosios priemonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų