„Man iš tikrųjų labai gaila, kad žmogaus teisių aktyvizmas sukėlė tiek baimės Izraelio valstybei, kad jie mane paskelbė grėsme tautai, grėsme savo visuomenei, grėsme savo valstybei“, – BNS Vilniaus oro uoste teigė G.Tervidytė.
Ji sakė pastaruosius kelerius metus vykdanti projektus Palestinoje, kurių metu dirba su nevyriausybinėmis organizacijomis. Pasak G.Tervidytės, keli iš jų buvo finansuoti Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos.
G.Tervidytė pasakojo, kad paskutinio įgyvendinto projekto metu dirbo su palestiniečių organizacija, kuriančia technologijas, kurios padeda vaikams autistams.
Surinkusi visą informaciją, Užsienio reikalų ministerija ketina siųsti notą Izraeliui, prašydama paaiškinimo dėl Lietuvos pilietės sulaikymo.
Ji teigė esanti įsitikinusi, kad būtent dėl visos šios veiklos Izraelio pareigūnai jai uždraudė atvykti į šalį.
G.Tervidytė Davido Beno-Guriono oro uoste Tel Avive buvo sulaikyta praėjusį trečiadienį.
„Jie sako, kad ne į kalėjimą mus uždaro, o aš manau, kad tai yra pats tikriausias kalėjimas, kai tave laiko už geležinių grotų ant langų, uždaro geležinėmis durimis, išleidžia į lauką dešimčiai minučių du kartus per dieną, neleidžia pasiimti daiktų, neleidžia priimti skambučių ir paskambinti“, – kalbėjo G.Tervidytė.
Jai uždrausta patekti į Izraelį, nebent šios šalies Vidaus reikalų ministerija (VRM) suteiktų tam atskirą leidimą.
„Aš manau, kad aš jiems tikrai neleisiu atsikvėpti“, – sakė G.Tervidytė, paklausta, ar dėl leidimo kreipsis į Izraelio VRM.
Paprašyta įvertinti Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos reakciją į jos sulaikymą, G.Tervidytė sakė, kad „mes puikiai žinome Lietuvos užsienio politiką Izraelio atžvilgiu ir aš manau, kad čia daug komentuoti nereikia“.
„Jeigu įteiks notą, tai aš tikrai būsiu pozityviai nustebusi“, – pridūrė ji.
Surinkusi visą informaciją, Užsienio reikalų ministerija ketina siųsti notą Izraeliui, prašydama paaiškinimo dėl Lietuvos pilietės sulaikymo.
Lietuva yra viena iš tvirčiausių Izraelio rėmėjų Europos Sąjungoje ir paprastai nepalaiko palestiniečių iniciatyvų Jungtinėse Tautose.
Palestiniečiai siekia valstybės Vakarų krante, Gazos ruože ir Rytų Jeruzalėje, kurias Izraelis užėmė per 1967 metų karą. Izraelis iš Gazos pasitraukė 2005 metais, bet iki šiol blokuoja anklavą, kuriame įsitvirtinę „Hamas“ islamistai.