Toks Alytaus politikų sprendimas buvo priimtas pernai balandžio Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Nauja tvarka paskatino alytiškius pateikti savo idėjas, bet už jas dar turėjo balsuoti bendruomenė.
Tokiu būdu buvo išrinktas grilio zonų įrengimas, skulptūra „Voveriukas“, o tarp didesnių iniciatyvų – brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų bei Artūro Mažeikos kurtas ženkas „Alytus-myliu“, jis turėjo tapti Alytaus miesto riboženkliu. Iniciatyvą pateikė ne Gataveckai, o alytiškis Artūras Lavrėnovas, už šią idėją balsavo 500 žmonių, tačiau naujos tarybos politikai nei voveriukui, nei riboženkliui nepritarė.
Dalis politikų aiškino, kad didelės apimties projektas – riboženklis „Alytus-myliu“ – sulaukė vos 500 žmonių pritarimo, antras argumentas – neaiški kaina. A.Gataveckas tvirtina, kad riboženklio projektas pretendavo į didesnės apimties kategoriją, nuo 25 iki 150 tūkst., bet nereiškia, kad tam būtų prireikę maksimalios sumos.
Į tarybą perrinktam Sigitui Leonavičiui užkliuvo ne pateiktos idėjos, o pati tvarka. Esą, apraše neįvardijama, kiek reikia surinkti balsų, kad idėja būtų įgyvendinta. Politikas mano, kad reikėtų nustatyti aiškesnius kriterijus.
Tarybos sprendimas nepritarti gyventojų pateiktoms dviem iniciatyvoms gali turėti ir neigiamą aspektą. Gali būti sugriautas pasitikėjimas pilietinės iniciatyvos idėja, mano buvęs Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys A.Gataveckas.
„Atsiprašau visų alytiškių už tokį tarybos sprendimą ir pažadu, kad dar kartą teiksiu šį klausimą miesto tarybai ir pabandysiu surasti reikiamus argumentus ir įtikinti tarybos narius priimti sprendimą kuris atitinka mūsų miesto gyventojų lūkesčius“, – po Alytaus miesto savivaldybės posėdžio reagavo meras N.Cesiulis.