Trečiadienį buvo akivaizdžiai jaučiamas didesnis judėjimas į pajūrį. Palangos pusėn traukė automobiliai su pritvirtintais dviračiais, daiktadėžėmis ant stogų: akivaizdu, kad ruošiamasi ilgesniam poilsiui.
Į orų prognozes kurį laiką viltingai žvelgę kurorto viešbučių valdytojai antradienį į klausimus, ar dar turi laisvų vietų, dažnai atsakydavo trumpai: „Viskas! Vietų nebeturime“.
Pabandžius rezervuoti apartamentus per populiariąsias svetaines dar buvo galima rasti kambarių dviem. Jų nuomos kaina svyravo nuo 36 iki 636 eurų už parą. Taigi, kainų žirklės – plačios. Tačiau benaršant dingsta ir likusios vietos.
Pasiseks laimingiesiems
Kaip teigė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė, jau kelias dienas rezervacijos sistemos išduoda – nakvynės vietų vis mažėja.
Likusių būstų kainos svyruoja nuo 36 iki 636 eurų už parą.
„Kas susizgribs paplanuoti poilsį paskutinę akimirką – susidurs su nemažais iššūkiais. Niekada nesakau, kad vietų visiškai nėra. Palangos kurortas tuo ir išskirtinis, kad jis nepalieka nė vieno be nakvynės ar tuščiu skrandžiu. Tuo ir esame patrauklūs“, – kalbėjo turizmo specialistė.
Beje, ji pastebėjo, kad kartais, pavyzdžiui, netikėtai sušlubavus sveikatai ar atsiradus asmeninių problemų, rezervacijos atšaukiamos ir tada galima rasti patrauklių variantų poilsiui.
Ji pastebėjo, kad nemažai vasarotojų prasitęsė ilgąjį savaitgalį: vieni suvažiavo jau antradienį ar trečiadienį, kiti planuoja pabūti iki pirmadienio ar ilgiau.
„Džiaugiamės, kad pagaliau sulaukėme gerų orų ir viliamės, kad po Joninių vasarą įsibėgės visu pajėgumu“, – kalbėjo ji 15min.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė dar antradienį teigė, kad viešbučiai yra išpardavę kone visus numerius. Yra pavieniai numeriai atskiromis paromis. Todėl poilsiautojams, panorusiems pabūti prie jūros ilgiau, gali tekti susidėlioti atostogas taip, kad vis tektų keisti nakvynės vietą.
„Taip, artėjantį savaitgalį mes laikome parduotu. Tačiau negalime vasaros sezono metu turėti tik savaitgalius ir džiaugtis, jeigu pasitaikė ilgasis. Turime dirbti maksimaliai. Reikalauti iš savęs, kad galėtume parduoti ir paprastas dienas“, – teigė I.Valaitienė.
Skaičiuojama, kad per metus Palangoje suteikiama apie 1 mln. nakvynių.
Kavinės vengia ilgalaikių prognozių
Beveik tris dešimtmečius kavinę „Molinis ąsotis“ J.Basanavičiaus gatvėje valdantis Klaidas Pakutinskas teigia, kad maitinimo įstaigos, priešingai nei restoranai, negali prognozuoti artėjančio srauto. Klientai aptarnaujami čia ir dabar.
„Mes matome tai, kas yra atvykę šiandien. Negalime numatyti, kas bus rytoj. Pats žiūriu orų prognozę tik vieną dieną į priekį. Ilgalaikės gali nuvilti“, – kalbėjo verslininkas.
Anot jo, besibaigiantis birželis buvo tipiškas lietuviškas birželis. Tik pastarieji metai vis stebindavo pirmajam vasaros mėnesiui suteikę vasariškos kaitros.
„Orai dar turi didelę įtaką. Štai praėjęs savaitgalis: šeštadienį žmonių dar buvo, o sekmadienį pradėjus lyti visi vienas po kito ėmė traukti namo“, – pastebėjo „Molinio ąsočio“ vadovas.
Jis pastebėjo, kad ir užsieniečių Palangoje kol kas tik vienas kitas. Dauguma atvykėlių – latviai.