Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 10 24

Į pirtį – bendrauti ir pasisemti sveikatos

Nesvarbu, žiema ar vasara, karšto pirties garo mėgėjai skuba pasimėgauti šiuo malonumu bet kuriuo metų laiku.
) „Trilapio“ pirtyje darbo dienomis apsilanko apie 300 miestiečių.
) „Trilapio“ pirtyje darbo dienomis apsilanko apie 300 miestiečių. / „15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr.

Uostamiestyje veikiančiose pirtyse lankytojų būrys ypač sutirštėja savaitgaliais. Atsiranda net ir tokių karšto garo aistruolių, kurie į vieną iš pajūryje esančių pirčių nesibodi važiuoti net keletą šimtų kilometrų.

Smiltynėje įsikūrusi pirtis ant jūros kranto veikia tik savaitgaliais - nuo penktadienio popietės iki sekmadienio 20 valandos. Už pusantros valandos pramogą čia prašoma 15 litų, vaikams, neįgaliesiems, senjorams mokestis mažesnis – už tą patį laiką 10 litų. Iki šių metų pradžios kaina buvo penkiais litais mažesnė.

„Lankytojai čia atvyksta iš visos Lietuvos, net iš Biržų, Kauno. Jiems smagu savaitgaliais pasimėgauti pirties malonumais. Tai vienintelė sveikuolių pirtis, juk čia vienoje vietoje ir jūra, ir sauna, ir puikus Smiltynės oras“, – sakė Smiltynės pirties darbuotoja Inara.

Įkainių kelti nenorime. Norisi, kad klaipėdiečiai galėtų pasidžiaugti pirtimi. Jei pakelsime kainą, tuomet jie ateis tik kartą, o ne du per savaitę. Sakė V.Eitmanavičius.

„Apsilankius pirtelėje dingsta visi radikulitai, nugaros skausmai, kūnas atsipalaiduoja. Tai puikiai „atstato“ sveikatą. Susirenka draugų ratas, pabendraujame, reikalus išsprendžiame. Viešos pirtys buvo populiarios jau Romos laikais“, - šypsodamasis kalbėjo viešosios „Trilapio“ pirties lankytojas Šarūnas Jagminas. Pirtį klaipėdietis teigė pamėgęs nuo mažumės, tada, kai pasikaitinti jį atvesdavo tėveliai. „Pirtyje lankausi jau kokius 45-erius metus“, – juokėsi Š.Jagminas.

Klaipėdietė Eugenija „Trilapio“ pirtyje vakar apsilankė pirmą kartą. „Mane kasmet užpuola bronchitas. Prieš maždaug dešimt dienų būnant žuvies turguje mane užklupo stiprus kosulio priepuolis, net iš parduotuvės išbėgau, kai grįžau atgal, pamatė mane žuvies pardavėja ir patarė, kad niekas geriau negydo bronchito, kaip garinė pirtis. Išbandžiau, labai patiko, dabar eisiu kiekvieną savaitę“, – visa įraudusi kalbėjo Eugenija.

Septynerius metus pirties malonumais besilepinanti Danutė juokėsi, kad po pirties visą parą jaučiasi kaip naujagimis, ir džiaugėsi, kad prieš kurį laiką šią pirtį pradėjo lankyti ir jaunimas. Vantų mėgėjai jų gali įsigyti čia pat, prie pirties. Beržinių ir kitokių vantų pardavėjai už jas prašo po septynis litus.
Po pirties „Trilapyje“ galima pasimėgauti puodeliu žolelių arbatos – čia pat veikia baras.

Viešoji pirtis – vienintelė

Pasak Klaipėdos savivaldybei priklausančios bendrovės „Vildmina“, kuri rūpinasi pirties veikla, direktoriaus Vytauto Eitmanavičiaus, šioje pirtyje kasmet apsilanko apie 50 tūkstančių lankytojų. Pusę iš jų sudaro senjorai. Per dieną pirties garais mėgaujasi apie 300 lankytojų. „Dirbame keturias dienas per savaitę nuo vidurdienio iki pat vakaro. Tai vienintelė viešoji pirtis Klaipėdoje. Po nepriklausomybės atgavimo jų buvo šešios, tačiau privatizavus kitų penkių neliko. Mūsų įstaiga kasmet gauna simbolinį 4-10 tūkstančių litų pelną, tačiau įkainių kelti nenorime. Norisi, kad klaipėdiečiai galėtų pasidžiaugti pirtimi. Jei pakelsime kainą, tuomet jie ateis tik kartą, o ne du per savaitę. Žinoma, remontui pinigų neužtektų, tačiau pirtį sutvarkėme prieš keletą metų, prieš porą metų įsigijome naują garo katilą, tad dar dešimtmetį remonto ir nereikės“, – kalbėjo V.Eitmanavičius.

Šiuo metu įėjimas į pirtį kainuoja 15 litų, lankytojai vakar šurmuliavo, kad prieš keletą savaičių kaina buvo litu mažesnė. V.Eitmanavičius dar pridūrė, kad pora litų kaina buvo padidinta ir kovą. „Lankytojams smagu čia pabūti. Be to, ne visi klaipėdiečiai namuose turi visus patogumus. Kai kurie čia ateina verčiami būtinybės, nori išsimaudyti“, – sakė direktorius.

Galvoja apie privatizavimą

V.Eitmanavičius teigė, kad dar šią savaitę savivaldybėje buvo grįžta prie pirties privatizavimo klausimo, tačiau socialinių reikalų komiteto nariai šiai idėjai nepritarė.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Turto ir privatizavimo skyriaus vedėjos Genovaitės Paulikienės,
diskusijų apie šios pirties privatizavimą būta jau daug kartų, tačiau sprendimas nepriimtas. „Privatizavimo komisija dar kartą grįš prie šio klausimo. Politikų daug, jie negali susitarti. Nesiryžtama priimti sprendimo, nes žmonės mėgsta šią pirtį, kuri veikia nuo tarybinių metų. Mūsų savivaldybė vienintelė turi viešąją pirtį, kituose miestuose jos yra privatizuotos“, – sakė G.Paulikienė.

Ryžtųsi nuogam protestui

„Trilapio“ lankytojas Š.Jagminas teigė ginsiąs pirtį ir, jei reikės, kartu su kitais „pirtininkais“ net eis nuogas pas merą. „Tikrai eisim ir bus gėda mūsų valdžiai visoje Europoje. Jei pirtis bus privatizuota, bus pažeistas viešasis interesas. Žinoma, pirčių yra, tačiau jos privačios, į jas reikia eiti su kompanija, iš anksto užsisakyti. O šioje renkasi įvairus kontingentas – ir verslininkai, ir paprasti miestelėnai. Jei šios pirties neliks, tegul kas nors pastato kitą“, – kalbėjo Š.Jagminas.

Dar prieš porą metų pirties gynėjas surinko virš 1000 pirties gerbėjų parašų, norėdamas miesto valdžiai įrodyti, kad ši vieta reikalinga. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, uostamiestyje veikia per 30 pirčių. Dauguma jų įsikūrusios prie baseinų, viešbučiuose.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?