Ministrė pirmininkė žurnalistams teigė, kad Vyriausybė ketina Seimui siūlyti patvirtinti privalomą skiepijimą darbuotojams, kurie savo darbo vietoje turi kontaktą su kitais žmonėmis.
„Vyriausybė yra apsitarusi dėl paketo įstatymų pakeitimų, kurių reikėtų vertinant riziką, kurią kelia žmonės, sąmoningai apsisprendę nesiskiepyti, ir tarp tų sprendimų yra ir šitas, – sakė premjerė. – Pirmiausia mes kalbėtume apie tuos darbus, kurie reikalauja kontakto su kitu žmogumi ir atitinkamai rizika yra didesnė.“
Vyriausybės vadovė siūlė vertinti situaciją atsižvelgiant į riziką, kurią nepasiskiepijusieji kelia kitiems asmenims.
Pirmiausia mes kalbėtume apie tuos darbus, kurie reikalauja kontakto su kitu žmogumi ir atitinkamai rizika yra didesnė.
„Jeigu žmogus nepasiskiepijęs keltų riziką tik sau, tai būtų jo pasirinkimas ir, žinoma, našta sveikatos sistemai tuo atveju, jei jis susirgtų ir patektų į ligoninę. Bet turbūt svarbesnė rizika yra ta, kad galima užkrėsti kitus žmones, galbūt žmones be imuniteto, tuos žmones, kurie negali apsisaugoti“, – kalbėjo premjerė.
I.Šimonytė taip pat minėjo, kad spręsti dėl skiepijimo turėtų darbdaviai:
„Darbdaviai turėtų turėti galimybę tiesiog spręsti dėl tokių darbuotojų ir manau, kad tai yra esminė nuostata, kad darbdaviai vertindami konkrečias darbo sąlygas šitą riziką įsivertintų ir galėtų priimti tokį sprendimą.“
Kalbant apie karantino įvedimą tik nesiskiepijusiems, sako I.Šimonytė, daug dėmesio yra skiriama žodžiams, o ne turiniui.
Dar vieno karantino įvedimas esą priklausys nuo to, ar reikės riboti asmeninį žmonių gyvenimą, ar tik tam tikras veiklas.
„Kol kas mes kalbame apie dabar galiojančios ekstremalios situacijos reikalavimų sugriežtinimą ir, ar reikės žodžio karantinas, priklausys nuo to, ar reikės suvaržymo asmeniniam žmonių gyvenimui, (...) ar vis dėlto tik tam tikroms kontaktinėms veikloms“, – sakė ministrė pirmininkė.
I.Šimonytė patikino, kad apribojimai turėtų būti orientuoti į žmones, kurie neturi imuniteto.
Paklausta apie galimybių paso išplėtimą, premjerė patikino, kad Sveikatos apsaugos ministerija yra pasiruošusi šiems veiksmams, o jiems priimti atskiro Vyriausybės sprendimo nereikia.
„Kitą savaitę Vyriausybė turėtų svarstyti nutarimus, reikalingus galimybių paso išplėtimui, kai jausime, kad artėjame prie nepageidaujamos lovų užimtumo ribos.
Ir nutarimai, kuriuose reikalaujama susimokėti už testą tuo atveju, jei žmogus tiesiog pasirenka nesivakcinuoti, o testuotis, galėtų įsigalioti paraleliai“, – teigė I.Šimonytė.