2021 04 01

I.Šimonytė apie prioritetinėms grupėms nepriklausančių žmonių skiepijimą: pirmiausia reikia vakcinuoti labiausiai pažeidžiamus

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ragina leisti vakcinų likučiais skiepyti asmenis, kuriems pagal prioritetą dar neatėjo eilė. Be to, ir kiti merai kalba apie tai, kad daliai gyventojų atsisakant skiepytis, tarkime, „AstraZeneca“ vakcina, atlikusias jos dozes reikėtų leisti panaudoti kitiems. Premjerė Ingrida Šimonytė kartojo, kad šiuo metu prioritetas yra vyresni ir labiausiai ligoninės lovas rizikuojantys užimti žmonės.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Suprantu, kad reikia ieškoti balanso tais atvejais, jeigu likučių pasidarytų daugiau, bet dabar vis dėlto prioritetas turi būti ten, kur jie yra, ir neturėtų institucijos sau bandyti pasilengvinti darbo tuo motyvu, kad neranda žmonių, kurie vyresni, gal jie nenori ir taip toliau, ir panašiai. Pirmiausia reikia skiepyti tas grupes, kurios yra labiausiai pažeidžiamos COVID-19“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I.Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį tarėsi su merais dėl skiepijimo nuo koronaviruso šventinį savaitgalį. Premjerė aiškino, kad medicinos darbuotojams už šį darbą bus apmokama pagal didesnį įkainį.

„Žinoma, kad savivaldybės pačios, žinodamos, kaip joms yra patogiausia organizuoti šitą procesą, ir pasirinks patogiausią būdą. Tačiau galiu pasakyti tik tiek, kad Vyriausybė yra nusiteikusi pasiūlyti už šitą darbą daugiau mokėti. Kaip už bet kokį darbą švenčių dienomis“, – teigė ji.

Ribojant judėjimą tarp savivaldybių šventiniu laikotarpiu policija pradėjo aktyviau tikrinti keliaujančius traukiniais.

Paklausta, kaip vertina žmones, bandančius apeiti šiuos karantino ribojimus, taip pat besibūriuojančius miestuose geru oru, I.Šimonytė sakė, kad, jeigu jie būriuojasi miestuose geru oru užsidengę veidą kauke ir saugiai vienas nuo kito laikydamiesi, ji tai vertina tiesiog kaip norą bendrauti.

Tai esą yra ir suprantamas, ir vargu ar peiktinas dalykas.

„Kalbant apie žmones, kurie bando apeiti taisykles, tai vieną labai paprastą dalyką turbūt pasakysiu. Vienas iš labiausiai žmones šitoje situacijoje jaudinančių ir piktinančių dalykų yra sumažėjęs kitų sveikatos paslaugų prieinamumas. Ir čia reikia matyti labai aiškią ir tiesioginę sąsają, kodėl tas prieinamumas yra sumažėjęs. Jis yra sumažėjęs būtent todėl, kad šiuo metu maždaug 600–700 lovų yra skirta COVID-19 gydymui. Tų, kurios turėtų būti skirtos normaliomis aplinkybėmis kitų ligų gydymui. Vadinasi, tai reiškia, kad didelės dalies įprastų sveikatos paslaugų žmonės vis dar negauna“, – komentavo Vyriausybės vadovė.

Todėl visuomenės interesas laikytis taisyklių tam, kad žmonės galėtų pagaliau gauti būtinąsias sveikatos paslaugas.

Kartu I.Šimonytė pabrėžė, kad gyventojams nėra apribojimų gydymo įstaigose lankyti mirtinus ligonius. Tačiau dėl epidemiologinės situacijos apribojimai galioja dėl sunkiai sergančiųjų lankymo.

Premjerė tikino labai gerai suprantanti šią problemą.

„Tikrai kaip žmogus, kuris pats antru etatu ilgą laiką yra dirbęs ligoninės slaugytojo padėjėju, tikrai žinau, kiek reikia darbo slaugant sunkų ligonį, kuris yra ligoninėse, ir tikrai žinau, kad slaugytojų padėjėjai su darbu susitvarkyti tiesiog negali. Ir labai norėčiau tikėti, kad epidemijai slūgstant bus galima rasti kažkokius tarpinius sprendimus – ar, tarkim, testavimo būdu, ar didesnės žmonių vakcinavimo apimties būdu – leisti artimiesiems lankytis pas savo sunkiai sergančius artimuosius“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų