2020 12 09 /15:26

I.Šimonytė neatmeta, kad griežtesnius ribojimus naujoji Vyriausybė priims dar penktadienį

Premjerė Ingrida Šimonytė, reaguodama į premjero Sauliaus Skvernelio atsisakymą trečiadienį priimti griežtesnius karantino ribojimus, teigė, kad ne jos prerogatyva yra siūlyti konkrečias priemones, o tai jau ne kartą yra dariusi ekspertų taryba. Premjerė neatmeta, kad skubus posėdis dėl griežtesnių priemonių bus surengtas penktadienį ar šeštadienį, o iš premjerės kalbos galima suprasti, jog apribojimai bus platūs ir liečiantys daugelį.

„Šios dienos statistika yra pakankamai – kokį čia mandagų žodį pasirinkti – gąsdinanti, nors gąsdinanti ji buvo iki tol“, – kodėl trečiadienį kreipėsi į laikinąją Vyriausybę, žurnalistams Seime aiškino I.Šimonytė.

Premjerė sakė kreipusis šiandien, nes Vyriausybė dar turi keletą dienų darbo.

„Į darymą kažko panašūs“, – paklausta, ar pastarieji laikinosios Vyriausybės sprendimai dėl koronaviruso suvaldymo panašūs į ko nors darymą, ironiškai atsakė I.Šimonytė.

VIDEO: I.Šimonytė neatmeta, kad griežtesnius ribojimus naujoji Vyriausybė priims dar penktadienį

„Ką reiškia, ar mane tenkina, ar netenkina, – paklausta, ar tenkino kadenciją baigiančio premjero atsakymas, teigė politikė. – Ne mano tenkinimo ar netenkinimo klausimas, žmonės, kurie serga, kurie miršta, kurie persikels į ligonines, kurios yra apkrautos. Ne manęs tenkinimo klausimas.“

Anot jos, premjeras puikiai žino, kad ne I.Šimonytės prerogatyva yra siūlyti konkrečias priemones, be to, anot jos, jas ne kartą yra siūliusi ekspertų taryba, kiti ekspertai.

Politikė pridūrė, kad pastarąjį kartą tai darė prezidentui talkinantys ekspertai sekmadienį, o nuo sekmadienio koronaviruso situacija jau yra smarkiai pasikeitusi.

„Su jais reikia kalbėti šiandien, ką jie rekomenduotų pagal šiandienos situaciją“, – pabrėžė ji.

I.Šimonytės teigimu, S.Skvernelio reakcija buvo tokia, kuri jos, gaila, nenustebino.

„Bet aš tikrai tikėjausi kitos“, – apgailestavo premjerė.

I.Šimonytė prisipažino, kad jos neįtikino premjero išsakyti argumentai, kodėl priemones laikinoji Vyriausybė pasirinko kitokias, nei siūlė ekspertai.

Žmonės to turbūt nesuprato kaip signalo mažiau būriuotis parduotuvėse

Jai atrodo keistai automobilių skaičiaus prekybos centrų aikštelėse ribojimas: „Žmonės to turbūt nesuprato kaip signalo mažiau būriuotis parduotuvėse, o suprato kaip pasiūlymą parkuoti automobilius kažkur kitur, pavyzdžiui, kiemuose.“

Premjerė įsitikinusi, kad reikėjo griežtesnių priemonių dėl darbo dideliuose kolektyvuose, pamainų keitimosi.

Neprieinami duomenys lems griežtesnį karantiną

Trečiadienį ji vėl apgailestavo, kad neturime duomenų, kuriais remiantis būtų galima priimti sprendimus, kurie būtų taiklūs.

„Todėl kuo toliau mes brendame į šitą upę, tuo labiau turime sprendimus, kurie visus veikia ir visų gyvenimą riboja vienodu mastu“, – pabrėžė ji.

I.Šimonytės teigimu, jei būtų žinoma, kur užsikrečia žmonės, būtų galima priimti taiklius ribojimus, tačiau dabar prie didžiosios dalies atvejų rašoma, kad užsikrėtimo šaltinis nežinomas.

Todėl, anot jos, gali suveikti tik sprendimai, įvedantys plačius apribojimus.

„Nes mes nežinome, kur tie taškai, kuriuose tuos ribojimus reikia nustatyti, dėl to ir nustatinėjame, tai truputį mokykloms, tai truputį parduotuvėms, tai truputį tam, tai truputį anam. Tai, matyt, taip tos situacijos nesuvaldysi“, – sakė ji.

Nauji ribojimai – penktadienį ar šeštadienį

Penktadienį Seime planuojamas balsavimas dėl naujosios Vyriausybės programos ir ministrų kabineto priesaikos. Kokių ribojimų galime tikėtis?

I.Šimonytė sako, kad visuomenė turi suprasti, kad situacija keičiasi į blogąją pusę, o pagal dabartinius užsikrėtimo mastus, hospitalizacijos augimą pamatysime maždaug po dviejų savaičių.

„Kažkam atrodo, kad šiandien numirusių žmonių skaičius yra statistika, bet kažkam tai yra šeimos nariai, giminės, artimieji, tėvai, broliai, kitaip artimi žmonės“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

I.Šimonytės teigimu, iškart po to, kai Vyriausybė gaus įgaliojimus veikti, ji susisieks su ekspertais, kurie galėtų patarti šiais klausimais.

Dalis jų, anot I.Šimonytės, dirba prezidento suburtoje sveikatos taryboje, bet bus ir verslo bei profsąjungų atstovų, ligoninių vadovų.

Pirmasis pokalbis su jais planuojamas penktadienį, o jei reikės, sprendimai gali būti priimami dar tą pačią dieną sušaukus neeilinį Vyriausybės posėdį arba šeštadienį.

Prašė griežtesnio karantino jau dabar

Trečiadienį, prieš paskutinį S.Skvernelio Vyriausybės posėdį, I.Šimonytė kreipėsi į laikinąjį premjerą, prašydama jo vykdyti duotą priesaiką tarnauti Lietuvos žmonių gerovei ir kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus.

„Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį“, – pabrėžė ji.

Tačiau S.Skvernelis pareiškė, kad I.Šimonytė savo kreipimesi nepateikė nei vieno konkretaus siūlymo. Posėdyje jis taip pat išvardijo, kokie papildomi ribojimai Lietuvoje įsigaliojo nuo trečiadienio.

„Esame pasiruošę – jeigu bus nors vienas dar koks nors racionalus, argumentuotas pasiūlymas dėl karantino sąlygų keitimo ir griežtinimo, susirinkti ir į neeilinį posėdį iki to momento, kada nauja Vyriausybė prisieks“, – teigė S.Skvernelis, kurį cituoja BNS.

Nors S.Skvernelis teigė, kad I.Šimonytė nepateikė konkrečių siūlymų, tačiau ji paprašė įvesti ekspertų tarybos siūlomas priemones, kurios yra gana konkrečios.

Tai yra: riboti susitikimus tarp atskirų namų ūkių, uždaryti ne maisto prekių parduotuves (išskyrus vaistines, veterinarijos, optikos ir ortopedijos parduotuves) bent jau savaitgaliais ir penktadieniais nuo 17 valandos, artimiausiu metu pradinio ugdymo mokiniams paskelbti atostogas, prijungiant jas prie kalėdinių atostogų, ir pan.

Plačiau apie tai, ką siūlė ekspertai ir ką priėmė laikinoji Vyriausybė, skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai