Seime trečiadienį žurnalistų paklausta, apie tai, kad susirgusiųjų ir mirusiųjų skaičiams nemažėjant galbūt derėtų imtis griežtesnių priemonių, tarkime, nepaprastosios padėties įvedimo, I.Šimonytė sakė, jog ją bandoma traukti už liežuvio.
„Ir turbūt iš to paskui atsiras kažkokio žinia, kad tarsi tokių ketinimų yra. Kol kas išties reikia nepamiršti, kad tie skaičiai, kuriuos mes dabar matome, tai turbūt yra dėl to ikikarantininio aktyvumo. Taip pat – ir prekybos centruose, ir žmonių, kurie naudojosi paskutine minute iki užsidarant tam tikroms parduotuvėms, ir matė reikalą parduotuvėse grūstis“, – komentavo ji.
Ligoninėse, pasak I.Šimonytės, matome dar ankstesnio laikotarpio aukas.
Kol kas, kaip kalbėjo premjerė, nėra lengva pasakyti naujų karantino ribojimų rezultatus.
„Vakar buvo gauti „Google“ judėjimo duomenys, „Apple“ judėjimo duomenys taip pat turime. Tikrai mobilumas yra sumažėjęs. Ir turbūt kitą savaitę jau bus galima kalbėti apie tai, kaip šitie apribojimai išties veikia ar neveikia naujų atvejų skaičių“, – svarstė ji.
Kartu I.Šimonytė pabrėžė, kad naujų susirgimų COVID-19 atvejų skaičius yra labai didelis. Testavimas esą, akivaizdu, kad neparodo tikrosios padėties jau labai seniai.
„Labai gaila, kad yra žmonių, kurie nesilaiko karantino reikalavimų ir vis dar padėtį vertina kaip nepakankamai rimtą. Bet ar reikės, ar nereikės kažkokių papildomų griežtesnių priemonių, šiandien aš tikrai nesu pasirengusi atsakyti. Stebėsime situaciją kiekvieną dieną, vertinsime ir pagal tai spręsime“, – teigė premjerė.