Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 17

I.Šimonytė: įtampą kelia kultūriniai karai, mėginant keisti valstybės kryptį

Lietuvoje didelę įtampą kelia kultūriniai ir vertybiniai karai, kuriais pasinaudojant mėginama keisti valstybės vakarietišką kryptį, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Turbūt didesnę įtampą kelia fonas, kurį kas nors pavadintų kultūriniais karais, nors kartais atrodo, kad ginčijamės dėl ikikultūrinių dalykų ir tos gynybos dalykų, kurių niekas tarsi ir nepuola“, – šeštadienį per Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybos posėdį sakė ji.

I.Šimonytė tvirtino, kad dažnai kalbama apie išpuolius prieš tradicinę šeimą, nors šiai „labiausiai grasina pačių žmonių gyvenime daromi pasirinkimai ir sprendimai“.

„Akivaizdu, kad dabartiniame fone, matyt, kad išryškėjo, jog visų kultūrinių ar ikikultūrinių karų fonas tebuvo kažkokia preliudija tikram susidūrimui, ir migrantų antplūdžio padidėjimas labai gerai tą išryškino. Ir pavojus, kurį dabar matome, yra ko gero gerokai rimtesnis negu tiesiog ginčas, kas ką skriaudžia“, – kalbėjo premjerė.

„Tai, kas vyksta dabar, yra būdas ar noras, ar proga bandyti keisti taip pat ir valstybės kryptį“, – pridūrė ji.

Pasak premjerės, „priverčia susimąstyti“ priekaištai, jog konservatorių užsienio politika esą kalta dėl to, jog Lietuvą ištiko migrantų krizė.

Ji teigė, kad sprendžiant šią problemą ar kalbantis apie kitus vertybinius klausimus, svarbu nepasiduoti neapykantai.

„Jeigu mes leisime išsikeroti neapykantai savo širdyse, vėliau jau to nebesustabdysime. Negalima būti geru žmogumi, bet tik truputėlį nekęsti gėjų, žydų ar sirų“, – pabrėžė I.Šimonytė.

Vis dėlto ji taip pat teigė nematanti kritikos Vyriausybei kaip problemos ir teigė, jog Ministrų kabineto nariai, nors dauguma yra jauni politikai, sugeba suprasti, kad kritikuojami yra ne kaip žmonės, o kaip tam tikroms idėjoms atstovaujantys politikai.

„Politikoje mes esame ne apie save, o apie tai, ką norime padaryti. Ir todėl jeigu esame kritikuojami, tai esame kritikuojami už savo sprendimus, savo darbus, galbūt ir savo pasirinkimus, savo įsitikinimus, bet nesame kritikuojami ad hominem, ar bent jau šitaip kritikos sugebame nepriimti. Todėl kritika išties nėra tai, kas kelia kokią nors ypatingą įtampą – tai yra mūsų darbas ir mūsų pareiga dirbti taip, kaip suprantame, kaip sugebame geriausiai“, – sakė ji.

Vyriausybės vadovė pasidžiaugė, kad kol kas nesusidūrė su situacija, kai dėl savo komandos narių poelgių būtų tekę raudonuoti.

„Manau, kad nepaisant ekstremalių situacijų, galiu pasidžiaugti, kad tų momentų, kai man jau būtų reikėję svarstyti, kad mano komandos žmonių poelgiai neatitinka mano įsivaizdavimo apie moralę, dar nebuvo ir reikia tikėtis, kad nebus“, – sakė ji.

Valdančioji TS-LKD tarybos posėdyje šeštadienį diskutuoja apie pastarojo metu grėsmes, susijusias su nelegalia migracija iš Baltarusijos, saugumo ir gynybos klausimus, šalies pasirengimą atremti hibridines grėsmes iš Lietuvai nedraugiškų valstybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?