„Imuniteto paso galbūt tą projektą vertinčiau kaip tolesnį projektą. Nes tikrai nesinorėtų sukurti tokios aplinkos, kur kažkas nuspręstų, kad gal man visai verta ir nesilaikyti taisyklių, kur nors užsikrėsti, prasirgti ir tada gauti žymą, kad aš jau turiu imunitetą“, – interviu „Delfi“ trečiadienį tvirtino premjerė.
Anot jos, šį sumanymą stabdo ir kol kas per lėti vakcinavimo tempai.
„Šiaip tai nėra idėja, apie kurią mes svarstome kaip kokių nors artimiausiu savaičių idėjas, nes vakcinavimo mastai bus vis vien gana santūrūs dėl to, kad mes vakcinos kiekius gauname gana santūriai“, – aiškino I. Šimonytė.
Prieš savaitę ji minėjo, jog „imuniteto pasas“ leistų svarstyti apie tai, kad daliai visuomenės kai kurie karantino reikalavimai nebūtų taikomi.
Vyriausybės vadovės teigimu, sistema galėtų veikti e.sveikatos pagrindu, kur yra fiksuojami vakcinavimo duomenys.
Vis dėlto ji pabrėžė, kad dėl to dar bus diskutuojama, nes idėją kritiškai vertina, pavyzdžiui, kai kurie psichikos sveikatos ekspertai.
„Tik apie pačią idėją, kad ji nediskriminuotų žmonių, kad ji galbūt nesukurtų pagrindo kažkokiems piktnaudžiavimams, tikrai, diskutuojame dar labai atsargiai“, – tvirtino I.Šimonytė.
Svarstys „socialinius burbulus“
Ji taip pat kol kas atsargiai vertina galimybes įteisinti vadinamuosius „socialinius burbulus“, kai būtų leista lengviau bendrauti vienišiems žmonėms su kitais asmenimis, bet žada tai svarstyti.
„Aš labai atsargiai į tuos dalykus žiūriu. Bet lygiai taip pat suprantu, kad žmonėms, kurie yra vieniši, kurie neturi giminaičių, šeimos narių, kai yra namų ūkis iš vieno žmogaus, tie bendravimo apribojimai, galimybė su kažkuo bendrauti tiktai lauke, tikrai yra labai didelis išbandymas. Pasitarę, turbūt, kad tą tokį labai labai minimalų bendravimo režimą galėtumėme bandyti numatyti ir truputėlį lengvesnį“, – teigė ministrė pirmininkė.