Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 03 /16:00

I.Šimonytė: Lietuva vertina Japoniją kaip strateginę partnerę Azijoje

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi’u ir aptarė dvišalių strateginių santykių, politinio ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Europos Sąjungos Rytų kaimynystėje ir Indijos Ramiojo vandenyno regionuose, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.
Toshimitsu Motegi, Ingrida Šimonytė
Toshimitsu Motegi, Ingrida Šimonytė / Vyriausybės nuotr.

Simboliška, kad būtent Japonijos delegacija yra pirmoji, po pandemijos atvykstanti iš už Europos ribų. Pasak premjerės, Lietuva ir Japonija yra bendramintės šalys, kurias vienija pagarba demokratijai ir tarptautinėms normoms, įstatymo viršenybės, laisvosios rinkos, žmogaus teisių ir laisvių principams, siekiai išsaugoti taiką ir saugumą regione ir pasaulyje.

Susitikime aptartos šalių galimybės dar glaudžiau bendradarbiauti, ypač tokiu metu, kai tiek Lietuvos, tiek Japonijos kaimynystėje gausėja geopolitinių ir saugumo iššūkių.

„Lietuva vertina Japoniją kaip strateginę partnerę Azijoje, todėl norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, ypač ekonomikos, energetikos, mokslinių tyrimų ir kitose srityse“, – sakė I.Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pakvietė Japonijos kompanijas aktyviai investuoti, dalyvauti projektuose Lietuvoje ir pasinaudoti Lietuvos ir visos ES ekonomikos žaliuoju kursu.

Per susitikimą aptarti sinchronizacijos, energetikos ir Rail Baltica projektai. Japonijos energetikos įmonių grupė „Tepco“ atlieka techninę studiją, kurios reikia Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projektui įgyvendinti.

Susitikime kalbėta apie Baltarusijos režimo dirbtinai skatinimą nelegalią migraciją, propagandos keliamus iššūkius, Sugiharos atminimui skirtas iniciatyvas.

VIDEO: G.Landsbergis: Lietuva vertina Japoniją kaip svarbiausią partnerę Azijoje

Lietuvos Premjerė ir Japonijos užsienio reikalų ministras pažymėjo tikintys, kad ateinančiais metais minimas šalių diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis dar labiau paskatins Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą. Šiais metais Lietuva ir Japonija mini diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį.

Po susitikimo Japonijos ambasados išplatintame pranešime teigiama, kad šalys sutiko stiprinti bendradarbiavimą medicinos ir atsinaujinančios energetikos srityse.

T.Motegi taip pat išreiškė viltį, kad Japonijos technologijų įmonės gali prisidėti prie Baltijos šalių, tarp jų ir Lietuvos, stambių infrastruktūros projektų, kaip elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa.

„Abi pusės sutarė skatinti tokį bendradarbiavimą, kuris prisideda prie Europos integracijos stiprinimo“, – rašoma ambasados pranešime.

Japonijos delegacija yra pirmoji iš už Europos ribų, į Lietuvą atvykusi po pandemijos.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis šeštadienį pareiškė paramą Japonijos strateginei iniciatyvai plėsti ryšius, pavadinęs šalį svarbiausia partnere Azijoje.

Tai yra alternatyva glaudesniems santykiams su Kinija, nuo kurios Lietuva pastaruoju metu didino atstumą, baimindamasi nepageidaujamos Pekino įtakos ir stiprindama ryšius su vertybiškai artimesnėmis valstybėmis didžiausiame pasaulio žemyne.

Lietuvoje viešintis T.Motegi po susitikimo su I.Šimonyte vyks į Kauną pagerbti Antrojo pasaulinio karo metais žydus nuo Holokausto išgelbėjusio diplomato Chiunes Sugiharos atminimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs