Taip kadenciją baigianti ministrė pirmininkė ketvirtadienį kalbėjo Žinių radijuje paklausta, kokį patarimą duotų galimam jos įpėdiniui.
„Galiu tik palinkėti išminties, jeigu jis bus paskirtas. Sugebėti pamatyti, kur yra tikrieji Lietuvos interesai. Ne socialdemokratų partijos, ne vadinamosios centro kairės koalicijos, kur yra labai mažai kairės ir labai daug interesų, ne kažkokių vidinių kovų, kas socialdemokratų partijoje yra didesnis lyderis už kitą lyderį“, – teigė I.Šimonytė.
„Bet tiesiog sugebėti įžvelgti tai, kas yra ilgalaikiai Lietuvos interesai, nes laikai bus, deja, mano vertinimu, neramūs, nestabilūs, iš dalies neprognozuojami ir tikrai reikės labai greitai bėgti vien tam, kad stovėtum vietoje“, – kalbėjo premjerė.
Ji taip pat pažymėjo, kad „deja, bet nenustebtų“, jeigu į Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) formuojamą valdančiąją koaliciją būtų pakviesta Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“.
Po pirmojo spalį vykusių Seimo rinkimų turo LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė formuoti valdančiąją daugumą pakvietė Demokratų sąjungą „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS), vėliau prie koalicijos konsultacijų prijungtas Liberalų sąjūdis ir „Nemuno aušra“, į premjerus taip pat delegavus G.Palucką.
Jo teigimu, galutinį sprendimą dėl koalicijos partnerių socialdemokratai priims šeštadienį.
LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.