„Įvairūs politikai įvairiu metu skleidė įvairias žinutes, suprantu, kad atmintis veikia labai trumpai. Aš suprantu, kad šią savaitę pagrindinė naujiena yra patarimai iš buvusio sveikatos apsaugos ministro, kuris, atrodo, visai pamiršo, ką praėjusių metų rudenį darė ir kokia situacija buvo gruodžio mėnesį, kada Vyriausybė pasikeitė“, – kalbėjo premjerė.
Ji pripažįsta, kad nepavyko pasiekti tokių rezultatų, kokių buvo tikimasi. Tačiau esą klausimas, ar tai nepavyko „išskirtinai dėl Vyriausybės neveikimo“.
„Leisiu sau pasakyti, kad buvo ir kitų veikiančių asmenų. Ypač tokių, kurie platino melus, tokių, kurie atkalbinėja žmones ir imasi veiksmų, kad jie nesiskiepytų.
Man labai gaila, kad tai vyksta, bet aš su tuo kovoti jokiais kitais būdais, kaip tik skleisdama teisingą informaciją, negaliu“, – kalbėjo premjerė.
Prezidentūroje penktadienio rytą vėl negailėta kritikos A.Dulkiui.
„Už rezultatą atsakinga yra Vyriausybė ir ministras, kuris koordinuoja sveikatos apsaugos sritį.
Rezultatai kalba patys už save, rezultatai yra prasti, ypač kai lyginame su kitomis šalimis. Tikrai yra daug sisteminių, vadybinių spragų, kurios mums kainuoja mirtis“, – penktadienį po šalies vadovo Gitano Nausėdos susitikimo su Sveikatos ekspertų tarybos nariais komentavo I.Segalovičienė.
Į tai atsakė ir premjerė I.Šimonytė: „Pasakyti šiandien, kad situacija yra bloga, tas pats, kas pasakyti, kad šiandien yra penktadienis. Situacija yra bloga dėl daugelio priežasčių, pirmiausia dėl to, kad daug vyresnio amžiaus žmonių dar nepasiskiepiję, per daug žmonių nepasiskiepiję. Noriu paraginti ir vaikus pačius pasiskiepyti, ir įkalbėti savo tėvus, nes neretai ir atkalba juos nuo skiepijimosi, net kai nuvykstama pas tuos tėvus fiziškai į namus.
Labai noriu paprašyti to nedaryti ir leisti tikrai apsaugoti ir apsisaugoti patiems“, – kalbėjo premjerė.
15min primena, kad penktadienį Lietuvoje patvirtinti 1970 nauji koronaviruso atvejai, mirė 18 žmonių, pranešė Statistikos departamentas.
Vyriausybės sprendimu nuo spalio 1 dienos kaukės privalomos uždarose erdvėse, kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkama, vyksta renginiai ir t. t., nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu, ar be jo.